Знайдені мікроби були виявлені у найбільш посушливій частині пустелі Атакама, що у Південній Америці, передає видання The Independent. Однак вчені припускають, що такі ж форми життя можуть приховуватись на поверхні Марса.

Читайте також: NASA показало панорамну зйомку Марса: неймовірне відео

Колись дослідники знайшли вмираючих організмів поблизу поверхні та залишки ДНК, але це справді перший раз, коли хтось зумів виявити стійку форму життя в ґрунті пустелі Атакама,
– розповів вчений Дрір Шульце-Макух.

Відомо, що дослідженням займались науковці Університету Вашингтона. Вчені взяли проби в шести різних місцях пустелі у період з 2015 до 2017 року.

За словами дослідників, вони і раніше знаходили мікроорганізми в пустелі, однак не знали, чи ці форми життя не були принесені з інших місць вітром. Однак після дощу науковці побачили бурхливу біологічну активність. Тести на генетичність підтвердили, що це місцеві види бактерій, які адаптувались до агресивного середовища.

Читайте також: Неймовірна перемога інженерів: марсохід Opportunity зустрів свій п'ятитисячний схід Сонця: фото

Цікаво, що після повернення засухи мікроби знов впали у стан спокою. Відтак науковці припустили, що така адаптація може відбуватись і на Марсі.

Ми вважаємо, що ці мікробні спільноти протягом сотень або навіть тисяч років можуть перебувати у стані спокою в умовах дуже схожих на ті, що існують на Марсі, а потім, з приходом дощів, повертатися до життя,
– пояснив Дрір Шульце-Макух.

Науковці пояснюють, що мільярди років тому на Марсі були озера та океани, де могли бути ранні форми життя. Оскільки водойми висохли, бактерії могли вижити, адаптувавшись до агресивного середовища, як мікроби в пустелі Атакама.