Науковці знайшли ефективну та дешеву заміну кондиціонерам

Науковці знайшли ефективну та дешеву заміну кондиціонерам / unsplash

На кондиціонери пападає 15% загального споживання електроенергії в США, до того ж вони виділяють велику кількість газів, які сприяють розвитку парникового ефекту. Вчені знайшли спосіб вирішити ці проблеми за допомогою нового матеріалу, яки не менш ефективно справляється із спекою в будинках та офісах.

Дослідники з університетів Саудівської Аравії і США розробили особливу плівку для пасивного охолодження будівель, повідомляє KAUST Discovery.

Читайте також: Xiaomi випустила лінійку бюджетних холодильників

Деталі дослідження. За основу вони взяли алюмінієвий лист, покритий полідіметілсілоксаном, який мало схильний до впливу видимого діапазону сонячного випромінювання. За допомогою спеціального леза вони отримали потрібну товщину, а потім плівку нагрівали в печі при температурі близько 60 градусів протягом двох годин, щоб завершити процес формування.

Виявилося, що виготовлене покриття поглинає занадто велику кількість тепла з навколишнього середовища. Для вирішення цієї проблеми фахівці створили спектрально-селективний матеріал, який дозволив перенаправити енергію в зовнішнє середовище.

Принцип робити нового винаходу – дивіться відео

Ефективність та майбутнє розробки. В результаті отримана плівка забезпечує зниження денної температури повітря на 6,5 градусів. Вчені відзначили, що цей матеріал значно дешевше попередніх аналогів, що використовують процеси радіаційного охолодження, а також не завдає шкоди навколишньому середовищу, на відміну від кондиціонерів. Чи піде ця технологія в маси – поки неясно.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Автор: Єва Шварц
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук