Про це повідомляє gov.uk.

Читайте також: У Святвечір відбудеться перше сонячне затемнення у році

Створення марсохода Sherpa свідчить про значний прогрес у розробці роботів, які застосовують для дослідження Червоної планети. Нинішні марсоходи з дистанційним управлінням повільні і не здатні швидко реагувати на зміну ситуації, так як командам, посланим з Землі, потрібно 8 хвилин, щоб дістатися до них. Це значно обмежує можливості роверів в переміщенні, тому сучасні апарати долають за день всього кілька десятків метрів.

Sherpa
Випробування марсохода Sherpa

Марсохід Sherpa, використовуючи штучний інтелект для визначення маршруту і способу руху, зможе самостійно переміщатися по поверхні Марса до кілометра в день. В ході тестування він пройшов шлях в 1,4 кілометра.

Встановлене на ровері програмне забезпечення, розроблене фахівцями Королівського коледжу Лондона і аерокосмічної компанії Airbus, також здатне приймати рішення щодо управління ресурсами апарату.

Sherpa
Sherpa розпочне дослідження Марсу в 2020 році

Наприклад, програмне забезпечення буде в разі потреби без команди з Землі відключати певні функції ровера для економії енергії. Марсохід завдяки нейромережі також досліджуватиме явища і об'єкти, які "вважатиме" цікавими, якщо їх не помітять оператори центру управління на Землі.

Читайте також: Історичний момент: китайський апарат Chang'e 4 успішно сів на зворотному боці Місяця

У марсоході використовується технологія автономного управління ERGO, в розробці якої також брала участь софтверна компанія SCISYS з Уїлтшира (Англія). Цю технологію тестували в Марокко поряд з програмним забезпеченням INFUSE, яке, об'єднуючи дані з різних датчиків ровера, дозволяє створювати корисний для роботи інформаційний матеріал, такий як, наприклад, навігаційні карти.

Більше новин, що стосуються новин зі світу технологій, ґаджетів та штучного інтелекту, читайте у розділі Техно