Програмісти знайшли спосіб захистити музикантів від плагіату

Програмісти знайшли спосіб захистити музикантів від плагіату / Unsplash

Два музиканта та програміста Ноа Рубін та Деміен Ріл згенерували величезний масив MIDI-мелодій та зробили їх суспільним надбанням. За запевненням розробників, це захистить музикантів від потенційних позовів правовласників.

Що відомо про розробку

Цікаво: Для чого смартфонам штучний інтелект: пояснення експертів

Розробники алгоритмічно згенерували всі можливі мелодії в межах однієї октави, повідомляє Motherboard.

Створений ними алгоритм обчислив всі комбінації з 8 нот і 12 тактів – по аналогії з хакерською технікою перебору паролів.

Алгоритм синтезує 300 000 мелодій в секунду. Згідно із законом, мелодія вважається автоматично захищеною авторським правом, як тільки вона представлена ​​у відтворюваному форматі – таким може бути формат MIDI.

Деміен Ріл про свою розробку – дивіться відео

 

Музичні файли розмістили на ресурсі Internet Archive. Мелодії поширюються за ліцензією Creative Commons Zero, тобто є громадським надбанням. Вихідний код генератора доступний на сайті GitHub.

Для чого це зробили

З точки зору математики, нот всього сім і можливе число мелодій не безкінечне, вважають програмісти. Тому з часом випадків плагіату буде ставати все більше.

Також вони сподіваються, що проєкт врятує музикантів від переслідування, так як в суді можна буде підтвердити факт більш раннього створення мелодій.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі
Залиште відгук