"Новая газета" опублікувала офіційне повідомлення регулятора: в ньому пояснюється, за яких умов ЗМІ можуть переказувати зміст картинок і мемів з матеріалів кримінальних справ про екстремізм або образу почуттів віруючих.

Читайте також: В Україні готують законодавчі зміни щодо інтернету

Згідно із заявою Роскомнадзора, це допустимо, тільки якщо текст не містить інформації, яка порушує зазначені закони. Якщо ж в публікаціях ЗМІ будуть виявлені ознаки "порушення соціальної, расової, національної або релігійної ворожнечі", вони можуть бути класифіковані як порушення статті "Про протидію екстремістській діяльності".

При цьому, як і раніше залишається незрозумілим, чи йде мова тільки про інформацію і матеріали, вже визнаних судом екстремістськими, або ж про будь-які тексти, в яких за зверненням слідства експертиза може виявити ознаки екстремізму та образи почуттів віруючих,
– зазначає видання.

Офіційне повідомлення Роскомнадзору
Офіційне повідомлення Роскомнадзору

Нагадаємо, що в Росії почастішали випадки кримінального переслідування за публікацію мемів в соціальній мережі "ВКонтакте". Фігурантами гучних справ ставали звичайні користувачі, які розмістили на своїх сторінках зображення, визнані судом екстремістськими.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно