Що відомо про нову програму

До теми: NASA підтвердило місце падіння індійського модуля "Вікрам", який розбився об поверхню Місяця

Програмний інструмент Conjunction Streaming Service представляє собою графік, який динамічно змінюється. На ньому в режимі реального часу відображається стан 1500 активних космічних об'єктів на навколоземній орбіті, які потенційно здатні зіткнутися один з одним, повідомляє The Verge.

На одній осі графіку вказано час, на іншій – відстань між об'єктами, які пролітали на відстані 5 кілометрів і менше один від одного.

На графіку демонструється серія арок, кожна з яких позначає пару об'єктів, що зближуються. Кожна арка відзначена колірним кодом.

  • Зелений означає два робочих супутника, які мають технічну можливість маневру.
  • Жовтим маркуються пари з "рухомого" супутника і некерованого об'єкта.
  • Червоними – два "мертвих" учасника орбітального руху, які не мають можливості для маневру.


Інтерфейс програми Conjunction Streaming Service

Кількість космічних ДТП може збільшитись

За прогнозами експертів, космічні аварії можуть стати звичайним явищем в майбутньому. Зараз на орбіті перебувають близько 2 000 робочих сателітів і до 22 000 уламків та іншого космічного сміття. Їх кількість збільшиться в міру того, як приватні компанії на кшталт SpaceX, OneWeb і Amazon відправлятимуть тисячі нових супутників на навколоземну орбіту.

Щоб уникати зіткнень, представники ВПС США будуть попереджати операторів супутників, розсилаючи повідомлення у випадках небезпечного зближення, щоб ті вчасно зробили маневр.


Кількість космічного сміття на орбіті Землі зростає

Зауважимо, останній значущий інцидент стався в 2009 році, коли супутник Iridium зіткнувся зі своїм "мертвим" аналогом. В результаті обидва вони розлетілися на тисячі осколків, потенційно здатних пошкодити й інші об'єкти.

Читайте також: Hubble показав "близькі стосунки" двох галактик: неймовірний знімок

Професор Моріба Джа з Університету штату Техас – автор Conjunction Streaming Service – відзначає, що швидкість польоту таких уламків величезна (в 15 разів швидше кулі). Втім, навіть якщо вони проходять недалеко один від одного, через невеликі розміри зіткнення відбуваються вкрай рідко.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно