Українсько-американська ракета "Антарес" допомогла астронавтам у дослідженні Всесвіту

2154 Читать новость на русском
Українсько-американська ракета "Антарес" відправила на МКС корисні речі для досліджень / КБ "Південне"

Українсько-американська ракета-носій "Антарес" вивела на орбіту вантажний корабель "Сигнус". Останній має доправити на Міжнародну космічну станцію речі для екіпажу та матеріали для наукових досліджень – загалом 3 750 кілограмів корисного вантажу.

Як повідомили у конструкторському бюро "Південне", всередині вантажного корабля "Сигнус" на орбіту полетіли:

  • традиційна провізія;
  • речі для екіпажу,
  • матеріали для наукових досліджень,
  • устаткування для станції та виходу у відкритий космос;
  • кубсати (малі супутники для космічних досліджень): частину з них буде запущено з МКС, а частину – з самого "Сигнуса" після того, як він покине станцію.

Цікаво! Дорога до зірок: які супертехнології допомагають КБ "Південне" підкорювати космос – фоторепортаж

Зокрема, "Сигнус" має доправити на МКС обладнання для магнітного альфа-спектрометра (AMS-02), який встановлено на зовнішній стороні космічної станції. Його завдання – пошук ознак темної, незвичайної матерії та антиматерії. Дані цього дослідження допоможуть зрозуміти, як було утворено Всесвіт.

"Наприкінці цього року заплановано серію виходів астронавтів у відкритий космос для проведення робіт з продовження терміну служби спектрометра. Астронавти будуть перерізати та повторно з'єднувати елементи обладнання спектрометра, і це подія, яку раніше не робили в космосі. Досвід, який буде отримано, може виявитися корисним для майбутніх місій", – підкреслюють представники "Південного".

Крім того, астронавти отримають "спеціальний жилет" AstroRad, призначений для захисту від радіації. У підсумку астронавти проведуть його випробування під час виконання щоденних завдань. Мета випробувань – визначити, наскільки він є зручним у застосуванні.

Також "Сигнус" доправить на станцію експериментальну духову шафу Zero-G. У ній буде проведено дослідження властивостей теплопередачі та процесів приготування їжі в умовах мікрогравітації. Цю піч розробили спеціально для використання на космічній станції, і її можна застосовувати в майбутніх тривалих польотах.

Ще один пристрій, що має назву The Made in Space Recycler, застосовують для переробки пластику задля збереження навколишнього середовища. Його буде протестовано в процесі переробки пластику на нитку (філамент) для 3D-друку, яку потім можна буде використати в пристрої Made in Space Manufacturing Device (3D-принтер Refabricator, який працює в орбітальній лабораторії МКС з 2016 року).

Додамо, що успішний пуск Антареса відбувся з Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) 2 листопада.

Українсько-американська ракета "Антарес" вивела на орбіту вантажний корабель "Сигнус": дивіться відео 

Що відомо про проект "Антарес"

Він є прикладом успішної взаємодії компаній космічної галузі України та Сполучених Штатів у сфері мирного дослідження космічного простору. Його створила американська корпорація Northrop Grumman (колишня назва – Orbital ATK Inc) за участю іноземних партнерів, зокрема низки українських підприємств. Основну конструкцію першого ступеня ракети розробило конструкторське бюро "Південне" та згодом виготовив Південний машинобудівний завод у кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), "ЧЕЗАРА", "РАПІД" (Чернігів).

Зверніть увагу! Українському космосу бути: Південмаш отримає замовлення від американського Firefly на $15 млн

Також українській фахівці брали участь і у підготовці ракети-носія до пуску та її випробуванні. Так, українці у повному обсязі забезпечили виконання вcix операцій у своєму секторі відповідальності. Крім того, згідно з контрактом, технічну підтримку пуску, приймання та обробку телеметричної інформації у режимі реального часу здійснювали з території КБ "Південне".

"Антарес" призначено для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію, а також для запуску комерційних i державних космічних aпapaтiв. Вона складається з двох ступенів та космічного вантажного корабля "Сигнус" (третій ступінь).

Загалом з 2013 року "Антарес" стартувала 12 разів, 11 з яких – успішно. Нинішня місія NG-12 є першою в межах контракту з NASA з доставки вантажів на МКС. Контракт укладено до 2024 року. Він передбачає щонайменше ще п'ять місій з доставки приблизно 20 тонн корисного вантажу на МКС. До цього діяв контракт, за яким з 2014 року було доправлено до МКС 10 кораблів "Сігнус", 7 з яких – за допомогою "Антареса".

Що відомо про космічний корабель Cygnus NG-12 S.S. Alan Bean?Його корпорація Northrop Grumman назвала на честь Алана Лаверна Біна (1932 – 2018) – четвертого астронавта, що ступив на поверхню Місяця. Це вже дев’ятий політ версії вантажівки підвищеної місткості (Enhanced).

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук