Читать новость на русском

Вас зламали: в мережу злили найбільшу базу електронних адрес та паролів

13:09, 18 січня , п'ятниця

Хакери опублікували близько 1 мільйона унікальних комбінацій поштових скриньок та паролів. Фахівець із веб-безпеки зауважив, що в цій базі ви цілком ймовірно можете знайти і свою поштову скриньку.

Про це повідомляє TJournal.

Читайте також: Файловий менеджер Android дозволяє красти дані користувачів

Трой Хант – власник сайту, на якому можна дізнатися чи злили ваш email в загальний доступ, зазначив, що на хмарному сервісі MEGA та одному із хакерських форумів опублікували базу даних, в якій 772,9 мільйона email-адрес та 21,2 мільйона паролів.

Спочатку в базі даних було 2,6 мільярда рядків. Після чищення бази від повторів і зайвих записів, Хант порахував, що в ній міститься 1,1 мільярда унікальних комбінацій адрес електронної пошти і паролів. Ці дані можуть бути використані при авторизації користувача на сайтах.


Скріншот із бази даних "Колекція № 1"

"Колекція № 1" – найбільша публікація цільної бази в одному місці. За словами Ханта, в ній міститься понад дві тисячі опублікованих раніше витоків. Ця база стала найбільшою з усіх, які перебувають у вільному доступі.

В історії інтернету існували й більші витоки. Наприклад, в грудні 2016 року Yahoo зізналася у витоку мільярда паролів і секретних питань трирічної давності. У 2013 році хакерська атака на Yahoo торкнулася 3 мільярди користувачів, але тоді дані не потрапили в мережу.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

ВИБІР РЕДАКЦІЇ
Не вразив: смартфон Samsung Galaxy S10 протестували на продуктивність
Смартфон Meizu 16S показали на "живих" фото: особливості новинки
Скільки смартфон Samsung Galaxy S10+ буде коштувати в Україні
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ