Досі вважалося, що маса окремої чорної діри зоряної маси в нашій галактиці не може перевищувати масу Сонця більш ніж у 20 разів. Відкриття команди астрономів під керівництвом колег з Китаю поставило це твердження під сумнів, пише Phys.

Не пропустіть: Астрономи виявили галактику одразу з трьома надмасивними чорними дірами в центрі: фото

Професор Лю Цзіфен виявив в 15 тисячах світлових років від Землі чорну діру маса, якої в 70 разів перевищує масу Сонце. Вона отримала назву LB-1.

Чорні діри такої маси не повинні існувати в нашій галактиці, згідно з більшістю сучасних моделей зоряної еволюції. Ми думали, що найбільш масивні зірки з хімічним складом, типовим для нашої галактики, наближаючись до смерті, повинні втрачати газ, створюючи потоки потужного зоряного вітру,
– заявив професор.

Він стверджує, що зірки не можуть залишати таких масивних останків. Однак, LB-1 в два рази масивніша, ніж вважалося можливим. Тепер теоретикам доведеться постаратися, щоб пояснити, як так сталося.

Новий метод пошуку

До недавнього часу чорні діри зоряної маси можна було виявити, лише коли ті поглинали газ із сусідньої зірки. Цей процес супроводжується активним рентгенівським випромінюванням, яке можна легко зафіксувати з Землі.

Однак переважна більшість таких об'єктів не беруть участі в такого роду процесах, через що досі залишалися непоміченими. З появою китайського LAMOST, найбільшого на сьогодні спектроскопа, картина змінилася. Астрономи отримали можливість спостерігати за зірками, які притягуються до невидимих об'єктів.


Спектроскоп LAMOST / wikipedia

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно