Як пише eurekalert.org, ця зірка має назву J0740 + 6620 і 2,17 разів важча, ніж Сонце.

Читайте також: З’явилось кольорове фото першої міжзоряної комети

Що таке нейтронні зірки? Це щільні космічні об'єкти, діаметр яких становить від 10 до 30 км, а маса приблизно дорівнює масі Сонця. Серцевина цих зірок в основному складається з нейтронів – важких елементарних частинок без електричного заряду. Якщо нейтронна зірка ще й обертається – її називають пульсаром.

Саме такий пульсар і виявили астрономи з Університету Вірджинія. Вчені змогли виміряти вагу цього пульсара завдяки ефекту Шарп, також відомого як гравітаційна затримка сигналу. Він передбачає вимірювання ваги пульсара за допомогою вимірювання частоти його обертання в двійковій системі (пульсар і білий карлик на його орбіті).

J0740 + 6620 обертається кілька сотень разів в секунду. Спираючись на ці дані астрономи і підрахували точну вагу пульсара.

Раніше вчені вважали, що маса пульсарів не може становити більше ніж три маси Сонця, і, можливо, астрономи з Університету Вірджинія відкрили найважчий пульсар в історії космічних досліджень.

"Нейтронні зірки так само загадкові, як і чарівні. Ці об'єкти розміром з місто є по суті гігантськими атомними ядрами. Вони настільки масивні, що їх нутрощі набувають дивні властивості. Виявлення максимальної маси може багато чому навчити нас в цьому інакше недоступному царстві астрофізики", – говорить один з авторів відкриття.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно