Виявили рекордно велику чорну діру

Надмасивна чорна діра
Надмасивна чорна діра / sciencealert.com

Вчені з Інституту Макса Планка в Німеччині виявили рекордно велику чорну діру за всю історію спостережень. Вона розташована у центрі галактики Holm 15A, розміщеної за 700 млн світлових років від Землі.

Як пише Science Alert, її маса є приблизно у 40 мільярдів разів більшою за сонячну. При цьому цей показник у 10 тисяч разів перевершує масу чорної діри, що розташована в ядрі галактики Чумацький шлях.

Цікаво:  NASA отримала більше 20 ГБ нових даних про Сонце

Як відбувалось дослідження. Команда використовувала дані Дуже великого телескопа європейської південної обсерваторії (Very Large Telescope, ESO). Він розміщений у високогірній частині пустелі Атакама в Чилі.

Так, вчені нанесли основні точки для відтворення структури Holm 15A. Далі було проведено симуляції, які показали величезну масу і рекордні розміри чорної діри. Вона займає простір у 790 астрономічних одиниць (це відстані від Землі до Сонця, приблизно 118,5 трильйонів кілометрів).

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук