Vodafone Україна продають людині, пов'язаній з родиною президента Азербайджану

696 Читать новость на русском
Vodafone Україна продали людині, яку ніхто не бачив / hellojammu

Фактичного власника холдингу, який купив Vodafone Україна, в Азербайджані вважають фігурою, підконтрольною начальнику охорони президента країни Ільхама Алієва.

Про це в коментарі "НВ" заявив Хафіз Бабаєв, журналіст-розслідувач з Баку.

До теми: Vodafone і надалі працюватиме на Донбасі: зміна власника не вплине на його роботу

Формально Bakcell і група, в яку вона входить, належать якомусь Насибу Гасанову. Але жоден нормальний бізнесмен в Азербайджані не бачив цю людину в обличчя,
– розповів Бабаєв.

За словами журналіста, Гасанова на батьківщині вважають фігурою, підконтрольною Бейляру Аюбова, начальнику охорони президента країни Ільхама Алієва.

Він також розповів, що кінцевим бенефіціаром NEQSOL Holding є керівна сім'я президента Азербайджану.

Реакція NEQSOL Holding

Водночас у компанії NEQSOL Holding заявили, що Насіб Гасанов не пов'язаний з політичними структурами, окремими політиками, а також ніколи не був на державній службі. Гасанов є відомим у бізнес-колах Азербайджану, а також у низці інших країн, де холдинг здійснює бізнес-діяльність, однак віддає перевагу скромному непублічному способу життя.

Крім того у компанії зазначили, що підприємства, які входять в холдинг, неодноразово проходили належну процедуру due diligence з боку міжнародних партнерів і фінансових інститутів, що є підтвердженням прозорого ведення бізнесу за міжнародними стандартами.

Зокрема, компанії, що входять у нафтогазову групу в складі NEQSOL Holding, успішно створили спільні підприємства з такими міжнародними компаніями як KCA Deutag, Wood Group та інші.

Що відомо про NEQSOL Holding?Заснований у 1990-х роках. Крім телекомунікаційного бізнесу володіє будівельними активами та підприємствами з видобутку нафти й газу, які зареєстровані у Великобританії, але чинні насамперед в каспійському регіоні. Одна з компаній NEQSOL має в ролі партнера SOCAR, державну нафтову компанію Азербайджану.

Продаж Vodafone Ukraine

Антимонопольний комітет України дозволив азербайджанській компанії Bakcell придбати Vodafone Україна за 734 мільйони доларів. Зауважимо, Vodafone вважається другим за величиною мобільним оператором в Україні та обслуговує 19,7 мільйона абонентів.

Що буде з клієнтами оператора

Журналісти Техно 24 звернулися за коментарем до прес-служби Vodafone Ukraine, однак там цю інформацію наразі не коментують. Ймовірно, існуючим користувачам мобільного оператора не варто перейматися з приводу покупки компанії – на них це ніяк не вплине.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук