Повний список санкційних сайтів і копію листа, який співробітники СБУ розсилають провайдерам, оприлюднило видання UBR.ua.

Читайте також: Заборона російських сайтів в Україні: проблеми реалізації та законодавчі перспективи

У тексті листа від імені СБУ, зокрема, зазначається, що заблокувати інтернет-ресурси необхідно в рамках виконання рішення РНБО про введення санкцій від 2 травня 2017 року, введенного в дію указом президента України від 14 травня 2018 року.

Рішенням РНБО України розширено використання такого виду санкцій, як блокування інтернет-провайдерами доступу до інтернет-ресурсів, у тому числі до їхніх субдоменів... з метою запобігання загроз інформаційній безпеці України просимо вжити заходи, спрямовані на виконання рішення РНБО в частині блокування доступу до ресурсів,
– мовиться у вищезазначеному листі.

Додамо, що сам документ містить додаток на 4 сторінках зі списком із 180 ресурсів, які потрібно заблокувати.

"У невеликих провайдерів немає ресурсів "сперечатися" з СБУ. Тому, діємо в рамках закону. Є Указ Президента, змушені його виконувати. Думаю, більшість все ж закриють доступ до сайтів, інакше закриють їх самих. Погрози вже були", – переконує керівник провайдера "Паутина.Net" Олександр Арутюнян.

Як підкреслює видання, більшість сайтів зі списку – абсолютно "сміттєві" веб-ресурси, що використовуються для пропаганди окупантів Донбасу, однак сюди потрапили і більш вагомі фігуранти – до прикладу,російські інтернет-канали та платіжні системи.

Читайте також: Блокувати інтернет: кому і як загрожує новий законопроект 6688 щодо інформбезпеки

"У новому списку – півтори сотні по суті нікому не потрібних доменів. І тепер власник будь-якого з них, сидячи прямо у своєму затишному кріслі, наприклад, в Донецьку, може на свій розсуд прописати в своєму домені ip-адресу будь-якого ресурсу України, в тому числі й критичної інфраструктури, і цей український ресурс буде автоматично заблоковано на підконтрольній Києву території країни. Такий архітектурний недолік побудованої у нас системи цензури, і зробити з цим нічого не можна", – зазначив керівник провайдера NetAssist Максим Тульєв.

Перелік інтернет-ресурсів, які СБУ просить заблокувати провайдерів:

Нагадаємо, 4 липня комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки та оборони рекомендував народним депутатам ухвалити в першому читанні законопроект, який дозволяє тимчасово блокувати інформаційні ресурси. Також законопроект запропоновано схвалити за основу з низкою застережень, які оприлюднив його автор і член комітету з нацбезпеки Іван Вінник. Однак народні депутати відмовилися розглядати у першому читанні законопроект (№6688) про блокування сайтів. Пізніше в Організації з безпеки та співробітництва в Європі закликали Раду переглянути законопроект, СБУ закликала парламент його прийняти.