Малюнок можна створити у спеціальному додатку на смартфоні чи планшеті. І вже з нього завантажити у наплічник. Річ не лише гарна, але й корисна, кажуть розробники.

Читайте також: В Disney створили куртку, яка імітує удари і обійми

"Наприклад, щоб він блимав кольорами за звуком музики навкруги, або якщо це велосипедист, коли він повертає праворуч чи ліворуч, рюкзак моментально відображатиме його повороти чи стопи, тобто безпека в тому числі", – розповіла співзасновниця проекту Маргарита Рімек.

Протестувати цю функцію можна буде, до прикладу, на унікальному електробайку. На одному заряді акумулятора він проїхав 367 кілометрів за 16 з половиною годин. Рекорд занесли у Книгу рекордів Гіннеса. Байк універсальний, хоча поки що його використовують переважно кур'єри.

Просто, як електробайк, за допомогою ручки газу можна педалі крутити. А можна використовувати систему рекоперації, коли байк сам себе підзаряджає. На байку, на якому поставили рекорд, ми можемо доїхати у будь-яку точку України без підзарядки,
– прокоментував винахід директор з продажу компанії DELFAST Олександр Соломяний.

Директор науково-виробничого підприємства SYNEKO Олександр Согоконь розповів про "концентратор сонячної енергії".

Харківський вчений рекламує свій винахід. На відміну від сонячних батарей, цей пристрій генерує не електрику, а тепло. До прикладу, цей прилад потужністю у 8 кіловат, підзарядившись на сонці один день, може зігрівати будинок тиждень. Використовувати його можна і на підприємствах, будівництві, на фермах, або ж з його допомогою плавити сміття.

Запатентував свій винахід Олександр Согоконь лише торік, хоч ідею реалізовував 10 років. Тоді у майбутнє його винаходу не вірили.

В 2008 - 2010 роках розказував, що сонячна енергія буде така затребувана – мені отак показували (крутить пальцем біля скроні – 24 Канал). На сайті в мене десь 400 запитів. Фіни цікавляться, шведи. Але ми хочемо, щоб вперше це в Україні було,
– зазначив директор науково-виробничого підприємства SYNEKO Олександр Сокогонь.

Щоб поставити концентратори на конвеєр науковці шукають інвесторів. І на жаль, усіма українськими інноваціями користуються здебільшого не українці. І не тому, що немає попиту. Реалізацію ідей гальмує держава.

Читайте також: Випустили окуляри Spectacles V2, що роблять фото та відео: ціна новинки

"Це бюрократія плюс корупція. Більшість ринку сіра через те, що не всі закони працюють, і через те працювати та продавати на українському ринку – це такий собі челендж, який забирає багато часу і приносить мало грошей", – запевнив координатор виставки "Місто майбутнього" Дмитро Бірюков.

А поки на ринку не наведуть лад, науковці та винахідники шукають підтримки за кордоном.