Завод із виробництва зірок: науковці сфотографували одну із перших галактик у Всесвіті

1040 Читать новость на русском
Науковці сфотографували одну із перших галактик у Всесвіті / unsplash

Астрономи виявили галактику MAMBO-9, яка перебуває на відстані 13 мільярдів світлових років від Землі і яка сформувалася одразу після Великого вибуху. Виявлена галактика, стала першим із подібних космічних об'єктів, який спостерігали за допомогою радіотелескопа напряму.

Що відомо про галактику

До теми: Hubble отримав знімок "найдраматичнішої" галактики: фото

Давню галактику, що з'явилася всього через 970 мільйонів років після Великого вибуху, виявили за допомогою інструменту Max-Planck Millimeter Bolometer (MAMBO) ще 10 років тому. Однак визначити її відстань до Землі вченим вдалося лише в 2019 році за допомогою системи Atacama Large Millimeter / submillimeter Array (ALMA), яка розташована в чилійських Андах.


Галактика MAMBO-9

Знахідка стала для астрономів своєрідним "порталом в минуле", що дає змогу уточнити, як виглядав Всесвіт на ранньому етапі його формування.

Особливість галактики

Дослідникам вже відомі порівнянні за віком галактики. Наприклад, SPT0311-58 з'явилася через 780 мільйонів років після Великого вибуху, але MAMBO-9 унікальна саме тим, що її можна спостерігати без використання ефекту гравітаційних лінз, які деформують зображення.


Нове фото галактики MAMBO-9

Наповнене пилом скупчення породжує зірки загальною масою в тисячі сонячних щорічно. Чумацький шлях, для порівняння, щороку формує зірки загальною масою в три сонячних.

Загальна маса газу і пилу в MAMBO-9 в 10 разів більша за масу зірок Чумацького шляху. Галактика вже давно створила більшість своїх світил, але через велику відстань їх світло досягне Землі тільки через мільярди років.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

Автор: Єва Шварц
powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук