Про це повідомляє Digital Trends.

Читайте також: Експерти виявили в EOS ще одну критичну уразливість

За даними авторів дослідження, звукові хвилі певної частоти при програванні через динаміки комп'ютера або ноутбука наносять фізичну шкоду жорсткому диску і можуть привести до втрати даних. Файлу, який містить такі звуки, достатньо 12 секунд відтворення, щоб викликати помилки в роботі HDD. При більш тривалому впливі можна і зовсім позбавити його можливості записувати інформацію. Зловмисники можуть використовувати такий метод при атаці на комп'ютери, медичне обладнання та системи спостереження, які працюють з магнітними накопичувачами.

Щоб зусилля хакерів увінчалися успіхом, необхідно, аби акустичні коливання були досить сильними, а саму атаку було б важко виявити або зупинити. Згідно з висновками авторів дослідження, магнітна головка жорсткого диска може зруйнуватися, якщо на неї впливають звукові вібрації. Наслідком цього можуть стати перебої в роботі програм і операційної системи.

На щастя, більшість сучасних ноутбуків і десктопів працюють з твердотільними накопичувачами, а тому невразливі до впливів подібного типу. Але в групу ризику все ще потрапляють лікарні і центри обробки даних, які як і раніше використовують в роботі магнітні диски. Для запобігання можливій ​​атаці вчені рекомендують використовувати датчики, здатні вловити небезпечні звукові хвилі.

Читайте також: Як захиститися від кібератаки угруповання Fancy Bear: поради від ФБР

Більше новин, що стосуються новин зі світу технологій, ґаджетів та штучного інтелекту, читайте у розділі Техно.