За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, повітря в домі чи офісі може бути вп’ятеро бруднішим, ніж на дворі.

Читайте також: Техніка для життя. Як зруйнувати "будинок для бактерій" в ротовій порожнині

Через відчинені вікна і двері та вентиляцію з вулиці проникають дрібні пилинки, промислові та транспортні вихлопи, різноманітні бактерії та алергени. Джерелом забруднення можуть бути навіть звичні нам побутові речі, як от меблі, домашня техніка чи різні оздоблювальні матеріали, які виділяють отруйні хімічні речовини.

ВООЗ дуже сильно привертає нашу увагу не тільки до хімічних сполук з визначеним фізико-хімічним складом, а й до так званого мілкодисперсного пилу, тобто пилу з діаметром часток до 10 мікронів. Ці часточки можуть проходити крізь рот, гортань і осідати в нижніх відділах легенів, а також викликати різного типу бронхіти – хронічні, обструктивні, – що в свою чергу може призвести до раку легенів,
– зазначила завідувачка лабораторії якості повітря Інституту громадського здоров’я Олена Турос.

Додайте сюди шкідливі речовини, які виділяються під час приготування їжі, продукти життєдіяльності тварин, небезпечні для здоров’я людини грибки та віруси – усім цим "букетом" ми дихаємо повсякдень.

"У групі ризику завжди гіперчутливі люди. Це люди похилого віку, діти, вагітні жінки", – наголосила Турос.

Щоб "освіжити" квартиру, фахівці радять час від часу провітрювати приміщення та здійснювати вологе прибирання. Для більшого ефекту знадобляться інноваційні рішення. Їх сучасний ринок пропонує вдосталь.

Киянка Наталія – мама двох доньок, у яких алергія і хронічний риніт. Сім’я полюбляє домашніх тварин, а вікна їхньої квартири виходять на вулицю із жвавим рухом транспорту. Тому до питання чистоти повітря – особлива увага. Перепробувавши різні методи, Наталія зупинила свій вибір на очищувачах повітря від Philips.

Кліматичний комплекс Philips

"Ми стали менше хворіти, прояви алергії не такі сильні. Це все проходить у легкій формі, тому що це вже хронічні захворювання, і не можуть просто так зникнути. Взимку набагато легше переносити сухість повітря від опалення, влітку легше дихається", – поділилася Наталія, яка користується кліматичним комплексом Philips майже рік.

Кліматичний комплекс, яким користується Наталія, створений за принципом "2 в 1" – він одночасно очищує і зволожує повітря. Технологія багатоетапної активної фільтрації VitaShield від Philips дає змогу видаляти мікроскопічні часточки до 20 наномікрон в діаметрі. Цей "живий щит" затримує 99,9% бактерій та вірусів, захищає від пилу та алергенів і навіть дозволяє усувати неприємні запахи.

У новіших моделях Philips втілена ще й технологія контролю якості повітря AeraSense. Вона автоматично реагує на брудне повітря та вмикає систему очищення, коли це необхідно. Високоточний датчик вловлює дрібнодисперсні часточки розміром менше 2,5 мікрон, потім опрацьовує дані, щоб переконатися, що налаштування очищувача відповідають навколишній ситуації, і продовжує здійснювати контроль. Прилад надає інформацію в режимі реального часу, відображаючи числове значення рівня цих часточок у повітрі.

Philips 3000 Series Air Purifier

Для здоров’я важливе не лише чисте, а й в міру вологе повітря. Коли в домі надто сухо, наприклад, взимку, коли ввімкнено опалення, або влітку, коли працює кондиціонер, людський організм є чутливішим до алергенів, бактерій та інших забруднень. Як наслідок – можливе загострення алергії, астми та інших респіраторних захворювань. Натомість надмірна волога в кімнаті сприяє поширенню грибка та утворенню плісняви. Технологія NanoCloud допомагає підтримувати оптимальну вологість повітря на рівні 40-60%. Вона використовує природне випаровування: молекули води надзвичайно дрібні, а тому поширюють на 99% менше бактерій, ніж, наприклад, ультразвукові зволожувачі. До того ж, дрібна пара довше залишається у повітрі та не залишає білого осаду на поверхнях.

Philips Air Humidifier Hu4802 Nanocloud Technology

Складна техніка проста і зрозуміла у користуванні. Є індикатор, який показує стан повітря. Якщо червоний, то все дуже погано, фіолетовий – перехідний стан, і якщо загорілося синє світло, значить вже все в порядку.

Три чверті свого життя людина проводить в приміщенні. Тому екологія дому питання не меншої ваги, ніж екологія довкілля. Сучасні інноваційні рішення зроблять повітря в будинку чистішим, а його господарів – здоровішими. Вдихніть різницю разом з Philips.