Так, Світовий банк переглянув у бік підвищення свій прогноз зростання валового внутрішнього продукту у поточному році - з 4% до 4,5%. Проте фахівці побоюються, що якщо уряд не проведе анонсовані структурні реформи, наслідки можливих наступних фінансових потрясінь будуть гіршими.

"Таке зростання в межах 4-5% воно є на нашу думку значно меншим, ніж потенціал України. Українська економіка може зростати набагато швидше. За умови, якщо ті економічні реформи і структурні реформи, які ми описували дуже детально будуть імплементовані", - каже старший економіст представництва СБ в Україні Руслан Піонтківський.

Разом з тим, експерти банку очікують сповільнення темпів зростання ВВП у другій половині року, зокрема, під впливом підвищення цін на імпортний газ. До того ж, Світовий банк підвищив прогноз інфляції на кінець року з 10,7% майже до 11,5%. При цьому в уряді хоч і твердять, що тримають підвищення цін під контролем, а таки вже висловлюють сумніви, що вдасться стримати інфляцію у рамках, передбачених держбюджетом.

"Не хочу нікого лякати. Я можу сказати: так ми передбачали, що інфляція, зростання цін буде 8,9%. Якщо за підсумками року в Україні вдасться утримати інфляцію на рівні до 10%, то це буде успіхом уряду", - каже віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Тим часом, приріст ВВП, за словами Тігіпка, залежатиме від зростання експортних галузей, у першу чергу, металургії, яка при збереженні високих цін на зовнішніх ринках стимулюватиме розвиток гірничого комплексу країни та ряду інших галузей. Відтак Кабмін прогнозує прискорення зростання ВВП у поточному році до 4,7% з 4,2% торік. У Національному банку також налаштовані оптимістично - тут зростання валового внутрішнього продукту за 5 місяців поточного року оцінили на рівні 5%.

"Відбулося подолання уповільнення того невеликого, яке було у березні квітні. Трошки послабило зростання - це сільське господарство, але у цієї галузі попереду два-три пікові місяці", - каже керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

У Нацбанку відзначають також приріст інвестицій за підсумками першого кварталу поточного року. Тим часом самі підприємці - представники реального сектору - зауважують, що інвестиційна привабливість України останнім часом не радує зростанням. Більше того, погіршення інфляційних очікувань яскраво ілюструє тенденцію до зниження.

"Інфляція в країні - це означає, що доходи людей падають. І коли ми бачимо, що середній клас навпаки скорочується, а не розростається в Україні, тоді ставиш питання: а як же економіка буде розвиватися, коли немає ніякого споживання?", - каже гендиректор Nestle в Україні Мауріціо Патарнелло.

Зауважимо, зростання валового внутрішнього продукту наступного року, за даними Світового банку, очікується на рівні 5%, тоді як раніше прогнозувалося у межах 4,5%, а в 2013 році очікується уповільнення економічної динаміки знову до 4,5%. Що ж до інфляції, то у 2012 році вона сягне 10%, а вже у 2013 можливе її зниження до 7,5%.