За словами чиновника, у Державному казначействі знаходяться 42 млрд. грн. вільних ресурсів загального фонду державного бюджету, що повністю покриває стабільне фінансування усіх витрат та обслуговування боргів.

“Україна, станом на сьогодні, абсолютно термін в термін розплачується за всіма своїми зовнішніми зобов'язаннями, має графік погашення, повністю спирається на власні ресурси”, - запевнив Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Водночас, фахівці таким заявам урядовця не радіють. Адже гальмування співпраці з міжнародною фінансовою установою може негативно відобразитися на інвестиційній привабливості України, надходженні прямих іноземних інвестицій та на майбутніх зовнішніх запозиченнях.

У Нацбанку переконані, що співпраця з МВФ є своєрідним показником для іноземців - варто співпрацювати з країною, чи ні. Нагадаємо, днями голова НБУ Сергій Арбузов направив листа Прем’єр-міністру про погіршення стану економічної ситуації в країні та необхідність налагодження співпраці з МВФ.

“Визнайте друге, що це співробітництво нам необхідне заради атестації , того, що сюди можуть заходити іноземні інвестиції, інших організацій, які таку атестацію дають немає”, - керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький.

Експерти також зауважують, що призупинення програми “стенд-бай” з МВФ матиме негативний вплив на кредитні рейтинги України.

“Обійтися без кредитів МВФ - це, напевно, і знизити рейтинги країни. Будь-які заяви про те, що ми можемо і не продовжувати програму з МВФ, вони безумовно погано сприймаються в МВФ - навіщо тоді зверталися, підписували меморандум. Зараз мова йде про простий факт, що меморандум підписаний і його потрібно виконувати”, - каже екс-міністр економіки Віктор Суслов.

Проте найважливішим є те, що загальмується не тільки співпраця з міжнародною організацією, а й проведення необхідних для країни реформ, на яких наполягає МВФ. Нагадаємо, для отримання чергового траншу кредиту уряд має виконати декілька вимог, серед яких корегування тарифів на газ для населення та теплопостачання, а також проведення пенсійної реформи.

“Наскільки легко чи важко погодитися будь-якому уряду на зниження соціальної підтримки населення, наскільки взагалі уряд готовий погодиться з тим, що перспективи економічного зростання в короткостроковій або середньостроковій перспективі можуть бути стислі - але це вимоги, які будуть цілком логічними”, - сказав виконавчий директор Фонду Блейзера Олег Устенко.

Нагадаємо, у липні минулого року МВФ погодив програму фінансової допомоги Україні на загальну суму 15 млрд. дол. Перший транш було надано одразу ж улітку у розмірі 1,89 млрд. дол., наступний Київ мав отримати у березні у розмірі 1,5 млрд. дол., проте через невиконання умов меморандуму виділення коштів відтерміноване.