Про це після наради міністрів оборони країн НАТО, яка відбувалася у форматі відеоконференції 15 квітня, повідомив генсек організації Єнс Столтенберг, пише Інтерфакс-Україна.

Нагадаємо Військові з усього світу допомагають боротися з COVID-19 – дивіться фото та відео

COVID-19 – безпрецедентний виклик для наших держав. Він чинить глибокий вплив на населення й економіку наших країн. Міжнародна система зазнала історичних потрясінь, у яких можуть бути довгострокові наслідки,
– вважає Столтенберг.

Та попри кризу країни Альянсу, на думку генсека, продемонстрували стійкість і згуртованість, а збройні сили у протистоянні поширенню коронавірусу допомагають цивільними усіма можливими ресурсами.

Як саме військові НАТО допомагають боротися з коронавірусом

  • Військові НАТО у Європі здійснили понад 100 повітряних місій з перевезення медиків та медзасобів.
  • Допомагали будувати 25 польових госпіталів.
  • Забезпечили понад 25 тисяч додаткових ліжкомісць.
  • Понад 4 тисячі військових зі складу медичних служб беруть участь у підтримці цивільних зусиль.

Оборона в умовах пандемії важлива навіть більше, ніж раніше

Виклики у сфері безпеки не зникли через пандемію, вважає Столтенберг: "Навпаки, потенційні противники будуть намагатися використовувати ситуацію для просування своїх інтересів".

Можуть набратися сміливості терористичні угруповання. Ситуація в Афганістані й Іраку й далі нестабільна. І ми бачимо, що не спадає темп військової активності Росії,
– відзначив генсек НАТО.

І додав, що військових Альянсу захищатимуть від коронавірусу, та разом із цим не забуватимуть про захист від військових загроз: "Наша оперативна готовність – непорушна, наші сили зберігають пильність і змогу реагувати на будь-яку загрозу".

Про висновки й протидію дезінформації

Столтенберг повідомив, що на нараді обговорили "важливість протидії дезінформації з боку як державних, так і недержавних суб'єктів, які намагаються посіяти розкол в НАТО та Європі й підірвати наші демократії".

Тож в Альянсі готуються до довгострокових наслідків пандемії. І хоча вона ще триває та висновки робити рано, за підсумками наради міністри оборони країн НАТО узгодили низку рекомендацій, спрямованих на зміцнення Альянсу та базованих на уроках кризи через COVID-19.

Скільки українців підтримують інтеграцію з ЄС та вступ у НАТО – читайте у матеріалі 24 каналу.

Коронавірус
Міфи й правда про коронавірус / Інфографіка 24 каналу