Ці події торкнулися й моєї родини, зокрема і моїх батьків. Мою маму у шестирічному віці разом з моєю бабусею два місяці перевозили із станції Курман до Ферганської області, розповів член Меджлісу кримськотатарського народу Ескандер Барієв в прямому ефірі 24 Каналу.

Читайте також: Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар, – Гройсман

Він розповів, про дитячі спогади мами, а саме це нестача повітря у вагонах, було так багато народу, що дітей спеціально піднімали вище, аби тподихали повітрям.

Моя мати згадує, як побачила через віконце вагона квітучий бузок і в цей момент їй здавалось, що вони проїжджали Україну, – зазначив Барієв.

Ескадер Барієв пригадує історії мами про те, як вмирали люди у вагонах і їх просто викидали, адже зберігати тіла померлих було заборонено.

"Моя бабуся була висококваліфікованим лікарем і саме через це вони не померлих з голоду. У містах, куди їх депортували, не було лікарів, тому люди приходили до бабці за допомогою та віддячували їжею, – розповів член Меджлісу кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що життя 191 тисячі кримських татар зруйнувала радянська влада під час депортації народу у 1944 році. 46% із них загинули під час примусового відселення. А Володимир Гройсман заявив, що депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч людей.