На відео, яке виклав на своєму каналі в YouTube прес-аташе футбольної збірної України Олександр Гливинський, дівчата розповідають, що у їхню роботу втручались чиновники. За їхніми словами, саме в кабінетах вирішували склад четвірки для веслування на байдарках, яка змагатиметься на Олімпіаді. Головний тренер не підтримував такого рішення, бо вибрав інший "боєздатний" склад. Але до його рішення не дослухались.

Читайте також: Результати України на Олімпіаді-2016 в Ріо: перевірте, чи ви уважно стежили за нашою командою

Справа в тому, що і дівчата і головний тренер бачили четвертою веслувальницею Марію Кічасову, яка залишилась вдома. З нею четвірка показувала значно кращі результати.

Відтак спортсменки залишились без головного тренера і до Олімпійських ігор готувались самі.

Жданов (міністр спорту) сказав, або виїдете в такому складі четвірки, як ми вам пропонуємо, або не поїдете на Олімпіаду взагалі,
– розповіла Грищун.

"Нас тримали в напрузі до самого вильоту в Ріо. Нас шантажували. Казали, якщо ви не підпишете контракт, що 3 роки ви не маєте права переходити в іншу країну, то ви на олімпіаду не їдете", – пригадує Тодорова.

Читайте також: Журналіст пояснив, чому Україна зібрала так мало медалей на Олімпіаді

За її словами, на них чинили психологічний тиск, погрожували, що в разі не підписання контрактів їх звинуватять у вживанні допінгу.

"Ми зробили все, що могли. Ми не хочемо нікого звинувачували, але очевидно, що Міністерство зробило все, щоб медалі в нас не було", – заявила Анастасія Тодорова.