Це відомство не працює з квітня минулого року. А саме від професіоналізму та політичної нейтральності його складу залежить рівень довіри до судової влади. Раніше ж Президент висловлював сподівання, що конкурс, який раніше проводили в закритому режимі, - тепер буде відкритим і публічним.

Кандидатів 13. З них 9 від адвокатів і ще четверо – від суддів та колишніх суддів. Приїхали делегати з усіх регіонів України, окрім Криму і Севастополя.

Не пускали навіть одного з кандидатів від Києва до вищої Ради Юстиції – Ростислава Кравця.

Цікаво, що делегати, яких пропустили, вважають, що це нормально.

Кандидат до вищої ради юстиції Павло Гречківський має своє пояснення. Каже, що оскільки цей з'їзд розпочався ще в листопаді у Мукачевому, а тут лише продовжується після перерви, то київські адвокати, які не були зареєстровані там, зараз зареєструватися вже не можуть.

А от київські делегати заявляють, що в Мукачевому їм зареєструватися просто не дали. Тому в недопуску інша причина – київським кандидатам просто хочуть завадити голосувати.

Є політична складова у виборах до вищої Ради юстиції сьогодні, кожен з делегатів про це розуміє і усвідомлює хто стоїть за кожним кандидатом, ті люди, які намагаються протягнути своїх кандидатів усвідомлюють, що Київ не буде голосувати, не буде підтримувати, тому сьогодні Київ не допустили,
— переконує адвокат Катерина Коваль.

Зрештою київські делегати так і не потрапили на з'їзд, хоча й міліція заявила, що конфлікт вдалося владнати. Адвокати голосували без них. До бюлетенів внесли 8 кандидатів, з яких і оберуть трійку майбутніх члені вищої ради юстиції.