Про це в інтерв’ю сайту "24" розповів військовий психолог, боєць батальйону МВС спеціального призначення "Київщина", капітан Андрій Козінчук.

За його словами, найперше, що потрібно зробити — впровадити мету роботи психолога.

Тільки здається, що це дурне питання — прописати очевидні речі, на зразок того, що він має працювати з людьми запобігати травмуванню або пом'якшувати травму. Але цього немає. Зараз мета роботи психолога — створення купи папірців,
— пояснив він.

По-друге, як зазначив військовий психолог, в Україні потрібно впровадити систему професійного навчання та надати можливості для того, щоб вони могли нею скористатися. "Військовий психолог не може сказати: "Комбат, у мене тут конференція в Києві. Можна я на тиждень злітаю?". Так не може бути. Умови потрібні", — додав Козінчук.

Також необхідно змінити підпорядкованість психологів, що вони розуміли алгоритм своєї роботи.

Військовий психолог також наголосив на тому, що потрібно налагодити етапність роботи, що включатиме підготовку, супровід та реабілітацію бійців.

Це не може бути відомча штука. Це повинна бути мильтидисциплінарна команда. Потрібен єдиний організм. Люди можуть бути одні на етапі підготовки, які чудово читають лекції. Супровід — це ресурсні люди, які мислять у стилі "На війну, так на війну. Я поїхав!". На реабалітіації повинні бути високоосвічені люди, які знають до чого вони йдуть. Але між цими етапами повинна бути комунікація. На етапі підготовки - було те і те; на етапі супроводу — це і це,
— сказав Козінчук.

Таким чином, за його словами, ті, хто працюватиме на етапі реабілітації, матимуть повну картину стану бійця і зможуть ефективно з нею працювати.

"Якщо в Міністерстві оборони хоча б знають про існування цих проблем і йдуть до їх вирішення, то в МВС я такого поки не побачив", — додав він.

Читайте також повну версію інтерв’ю: Боєць батальйону МВС: У високодуховних військах Росії я капеланів не бачив