Пряма трансляція на
Останні випуски

Топ-5 політиків-брехунів від VoxUkraine: хто, якими фактами і заради чого маніпулює українцями

- Читать новость на русском

Якщо би політики були казковими героями, вони б затишно вмостилися у книжці про Піноккіо – хлопчика, в якого ріс ніс, коли він брехав. Такими "довгоносиками" були би всі, від народних депутатів до президента. У когось більший відсоток правди, у когось менший, але брешуть і маніпулюють – всі. А VoxUkraine регулярно складає топ-п'ятірку брехунів.

Про це 24 каналу розповів Максим Скубенко – він працює в організації VoxUkraine, яка другий рік поспіль перевіряє на правдивість усі публічні висловлювання політиків. Для аналізу беруть тих, у кого рейтинг долає хоча б три з половиною відсотки.

Читайте також: Українці й досі не можуть усвідомити, що таке свобода

Тож Максим точно знає, хто ті п'ять політиків, які найбільше брехали в другому кварталі 2018 року. 

Бойко

Юрій Бойко

Бреше через раз, тобто з його вуст звучить лише 50% правди. Проте Максим каже, у порівнянні з іншими політиками – це навіть хороші результати. В основному, Юрій Бойко критикує владу, не завжди обґрунтовано. А ще одна з улюблених тем для маніпуляцій у колишнього міністра енергетики – газ і МВФ, який вимагає підвищити ціни на блакитне паливо.

Тупе виконання цих умов, починаючи від Антикорупційного суду і закінчуючи підвищенням ціни на газ – все це призведе до серйозного погіршення життя людей і соціального вибуху,
– заявив народний депутат з "Опозиційного блоку" Юрій Бойко.

На четвертому місці – головна людина в країні: президент.

Порошенко

Петро Порошенко

Заради справедливості варто сказати, що Порошенко рідко потрапляє до лідерів антирейтингу. Але останнім часом державний керманич полюбляє привласнювати чужі заслуги. Наприклад, стрімкий ріст в рейтингу простоти ведення бізнесу Doing Business Project. Хоча найстрімкіше Україна підіймалася у рейтингу ще до його президентства.

Ляшко

Олег Ляшко: "Брехнею поле перейдеш – назад не вернешся"

Ляшко спекулює на темах, які найбільше хвилюють населення. Тому особливо критично потрібно сприймати інформацію про медицину та газ.

Рабіновіч

Вадим Рабіновіч

Вадим Рабінович традиційно входить в трійку брехунів.

Він багато фантазує. Часто бере факти зі стелі. Або змінює цифри, як йому заманеться,
– пояснив заступник редактора VoxCheck Максим Скубенко.

Мінімальна пенсія зменшилась учетверо. Це катастрофа, – заявляв народний депутат з фракції "Опозиційний блок" Рабіновіч. Хоча за чотири роки відносно курсу долара пенсія зменшилася не в чотири, а в два рази. Тому або він погано рахує, або бреше – і не червоніє.

Тимошенко

Юлія Тимошенко

На першому місці Юлія Тимошенко. Медицина – тема, через яку лідерка "Батьківщини" завзято критикує владу. Хоча далеко не завжди справедливо.

Зараз в Україну надходять ліки для клінічних випробувань. Чому українці про це не знають? І чому над нами без нашого відома хтось ставить якісь клінічні експерименти,
– говорила лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Конкретно в цьому випадку Тимошенко забула, що клінічні дослідження в Україні дозволені вже понад 20 років. До того ж, пацієнти дають свою письмову згоду на участь у дослідженнях. "Вона найбільше говорила про медичну реформу. І найбільше там маніпулювала. Тому що з 11 цитат, які ми в неї перевірили – сім маніпуляцій, чотири брехні, нуль правди", – наголосив Максим Скубенко.

Читайте також: Вибори президента України-2019: хто піде і які у них шанси

Цікава тенденція, кажуть експерти – чим ближче до виборів, тим зменшуватимуться носи в наших політиків. Адже вони більше контролюватимуть, що кажуть, щоб їх ніхто не впіймав на брехні.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі