Читайте також: Україна стане учасницею одних із найбільших в історії навчань НАТО

Експерт нагадує: минулого тижня США висунули звинувачення проти співробітників російського ГРУ щодо втручання в комп’ютерні мережі – сервери Демократичної і Республіканської партій. Тобто вже відкрито кримінальне провадження, і це йде врозріз із заявами Трампа, що втручалися китайці і ще хтось, але не росіяни. Тому демократи продовжать тиск на Трампа. Й Україна буде постійно згадуватися, як аргумент, що президент США не може відступитися від жорсткої позиції щодо Росії. А також, що не можна без України вирішити щось з Путіним.

Складні стосунки США і Росії не означають, що Трамп не хоче зустрічі з Путіним. Де-факто в нього так і немає досягнень по Північній Кореї. Але демонстрація намірів і підписання угоди про денуклеаризацію Корейського півострова було непогано продано Трампом для внутрішнього американського споживача. Тому Трамп цілком може сподіватися на те, що він зустрінеться з Путіним, домовиться з ним про загальні речі на одну сторінку тексту, а потім подасть, як велику перемогу,
– вважає Олександр Хара.

Читайте також: НАТО нам допоможе: чи варто Україні розраховувати на підтримку Альянсу?

Водночас дипломат зауважує: треба розділяти позицію Трампа і політичного істеблішменту США (політична еліта 24), які добре знають, хто такий Путін. Зокрема, підкреслює Хара, наразі в Україні почалися масштабі військові авіаційні навчання за участю НАТО. Тобто Вашингтону байдуже до погроз Москви про ескалацію на Донбасі, якщо НАТО почне розширювати кордони на схід.

Нагадаємо, востаннє Володимир Путін і Дональд Трамп востаннє зустрічалися у столиці Фінляндії Гельсінкі 16 липня. Пізніше Дональд Трамп запросив Володимира Путіна до Вашингтона. Очікувалося, що візит господаря Кремля відбудеться восени 2018 року.