Пряма трансляція на
Останні випуски

Трампу потрібен військовий парад, щоб приховати поразку у кібервійні з Росією, – історик

- Читать новость на русском
Трампу потрібен військовий парад, щоб приховати поразку у кібервійні з Росією
Трампу потрібен військовий парад, щоб приховати поразку у кібервійні з Росією / Фото з відкритих джерел

Глава Білого дому Дональд Трамп доручив Пентагону підготовку до масштабного військового параду, який відбудеться цього року у Вашингтоні. Однак президенту США нічого святкувати парадом – Америка вже програла одну важливу війну.

Про це у статті для The Guardian пише відомий американський історик Тімоті Снайдер.

Читайте також: Трамп заблокував публікацію секретної доповіді у "російській справі"

На його думку, Трампу потрібен військовий парад лише для того, щоб відволікти увагу від реальної проблеми національної безпеки США – кібервійни з Росією.

Америка програла кібербитву з РФ у 2016 році, в результаті чого президентом США став Дональд Трамп. Поразку визнати важко, але чим довше ти не можеш змиритися з неприємними фактами, тим гірше. Зараз не час для парадів,
– розмірковує Снайдер.

Науковець стверджує, що розслідування спецпрокурора Мюллера щодо втручання Росії у вибори в США у 2016 році також стало об'єктом кібербвійни. Так, рішення глави Білого дому щодо дозволу на публікацію секретної доповіді проти ФБР, в якій стверджувалося, що співробітники бюро нібито зловживали своїми повноваженнями під час "російського розслідування", стало наслідком "інтернет-кампанії, в якій велику роль зіграли російські боти", пояснює автор публікації.

"Ніякі танки, будь вони на параді або на своїх базах, не зможуть врятувати Америку від кібервійни. Серйозна національна оборона повинна мати на увазі серйозну систему захисту від реальних загроз суверенітету, а не дорогу "показуху", що проводиться для того, щоб відвернути увагу. Ніякі "виляння" в Конгресі чи в Білому домі не замінять незалежного розслідування того, що, зрештою, є нашими власними слабкостями і недоліками. США не потрібні секретні доповіді та паради – їм потрібна правда", – констатує Снайдер.

Читайте також: Справа про "російське втручання": адвокати відмовляють Трампа від свідчень Мюллеру

Із чого розпочалося розслідування щодо втручання Росії у вибори в США у 2016? Підставою для нього стало досьє на чинного президента Америки, зібране колишнім офіцером британської розвідки Крістофером Стілом, та викриття численних контактів членів передвиборчого штабу Дональда Трампа із російськими чиновниками. Розслідування ведеться Міністерством юстиції США та спецпрокурорм Робертом Мюллером з метою з'ясувати, чи не сприяла Росія обранню Трампа.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі