298 імен усіх загиблих під час катастрофи малайзійського Boeing сьогодні зачитали поблизу амстердамського аеропорту Схіпхол. Там відкрили живий меморіал, посадивши 298 дерев серед соняшників.

Відкриття цього монумента не означає, що наша робота завершена. Наша асоціація не зупиниться, поки винних у трагедії не притягнуть до відповідальності і не покарають,
– підкреслив голова асоціації сімей загиблих Еверт Ван Зійтвельд.

На місце падіння літака поблизу окупованого селища Грабове сьогодні прийшли теж люди. Бойовики зігнали кілька десятків людей. Вони тримали в руках плакати з антиукраїнськими написами.

Читайте також: Жертв катастрофи малайзійського Boeing вшанували у Нідерландах

А три роки тому ці поля були всипані уламками літака. Як згодом встановить слідство, його збили ракетою з російської установки БУК. Керівництво терористів під час спецоперації всі дії координувало з Москвою.

Одразу після катастрофи сепаратистські та російські медіа почали трубити про успішну спецоперацію. Назвали точний час і місце падіння. Хизувалися, що бойовики ліквідували український АН-26.

На місце падіння літака першими прибули терористи. Вони шукали пілотів і чорні скриньки. Коли зрозуміли, що уражена ціль не військова, а цивільна – оточили периметр і нікого не допускали до уламків.

Тоді згадки про збитий АН масово почали видаляти. А в російських виданнях стартувала нова лінія пропаганди. Мовляв, це українські Збройні сили хотіли збити літак Путіна. Згодом казали, що Боїнг впав через атаку українського винищувача.

Через два роки після трагедії слідча група на чолі з Нідерландами розвіяла усі ці кремлівські міфи. У своєму звіті слідчі навели беззаперечні докази, що літак збили з установки БУК, і що її привезли саме з Росії. А після використання швидко відправили назад. Також експерти визначили точний тип ракети та місце її запуску. Навіть уклали список із сотні підозрюваних. Але їхні імена й досі засекречені.

Факти однозначно доводять, що літак рейсу МН-17 був збитий БУКом з поля біля Первомайська. Цю територію контролювали проросійські бойовики,
– наголосив голова департаменту розслідувань поліції Нідерландів Гілберт Пауліссен.

Великий внесок у розслідування катастрофи зробила і міжнародна група Bellingcat. У своїх звітах вона назвала російську бригаду, якій належав злощасний БУК.

Читайте також: Сбитый МН17 – один из кровавых смертельных уроков, которые так никого ничему не научили

Ґрунтуючись на даних з відкритих джерел, єдина правдоподібна версія – MH17 збили пусковою ракетною установкою БУК-332, що належала російській 53-ій протиповітряній ракетній бригаді

На причетність Москви до катастрофи вказують і російські авіаційні експерти. Вадим Лукашевіч вказав, що 17 липня 2014 року Росія раптово закрила свій повітряний простір поблизу України. Вона наче знала, що терористи стрілятимуть з БУКа.

Попри усі докази Росія нахабно заперечує свою причетність до трагедії. І щоб уникнути відповідальності, скориставшись правом вето, заблокувала створення міжнародного трибуналу ООН. Країни-учасники розслідування шукають альтернативні варіанти встановлення справедливості і ухвалили рішення про заочне засудження винних. Тому, ймовірно, що вже скоро стануть відомі імена тих, що одним рішенням позбавили життя майже 300 мирних громадян.