Про це розповів архієпископ Євстратій Зоря в ефірі "5 каналу".
Читайте також: 'Усі потрапите в пекло": УПЦ МП залякує вірян через перехід до Православної церкви України
Архієпископ наголосив, що віряни повинні навчитись не реагувати на російську пропаганду, яку вони чують у цих храмах.
Лавра – це не військова база. От Чорноморський флот у Севастополі – це була реальна небезпека. А Києво-Печерська чи Почаївська лаври мають той вплив, який їм дають люди віруючі,
– наголосив він.
Євстратій Зоря зазначає, що віряни самі повинні навчитись фільтрувати пропагандистські вкиди та зрозуміти, що Росія не має "жодних ексклюзивних прав" у цих храмах.
"Не реагуватимуть, коли їм будуть казати, що то розкол, що немає благодаті та то неканонічно. Вони це просто пропускатимуть повз вуха, бо приходять до святині", – наголосив священнослужитель.
Відтак, перехід Києво-Печерської та Почаївської лаври відбуватиметься без будь-якого примусу.
І в міру того, як таких людей серед православних ставатиме більше, а прихильників "руського міра" буде дедалі менше, природним чином, не завтра, не післязавтра, не через місяць, можливо, навіть не через рік і не через три, але спокійно, без будь-якого насильства та протистояння, в тому числі за рішенням ченців, які там перебувають, ці святині рано чи пізно будуть в Українській Церкві,
– наголосив архієпископ.
До слова, в інтернеті опублікована онлайн-карта, на якій позначені громади, що перейшли під юрисдикцію Православної церкви України від УПЦ Московського патріархату. Так, протягом 2 тижнів після об'єднавчого Собору до ПЦУ вирішили перейти понад 20 парафій на чолі зі своїми священиками.
Як створювали Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Зокрема, сваященнослужителі їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.
15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві. Кафедральним собором Православної церкви України стане Михайлівський Золотоверхий собор, а не Софія Київська як повідомляли раніше.