Одим з таких Клімкін називає підрив мінських домовленостей, а тих, хто готовий зняти санкційний тиск з країни-агресора без виконання нею жодних з поставлених умов, – співучасниками знищення угод, досягнутих у Мінську.

Читайте також: Вихід України з мінських угод грає на руку Росії, – експерт

"Питання ж не лише у тому, чи працює Мінськ і хто як його виконує. Для України це справа життєвого значення. Питання у тому, що прецедент повернення Росії в ПАРЄ матиме значні символічні наслідки – це запускає процес "нормалізації" всього, що дозволяє собі РФ без жодних кроків з її боку до нормальності. І ті, хто уможливлює таку викривлену глобальну реальність, мають понести за це частину відповідальності", – переконаний міністр.

Він попередив, якщо Європа йтиме на повідку у Росії, то невдовзі від Ради Європи і загалом від усіх європейських цінностей може нічого не лишитись.

Клімкін додав, що у розмові з колегами-міністрами у Брюсселі говорив саме про це. Проте наголосив – слова підбирав, проте в "політкоректність гратися більше не будемо".

Під час цього візиту голова українського МЗС поставив Раді Європи ультиматумякщо там погодяться зняти санкції з Росії, то Україна готова відмовитися від дотримання Мінських угод.

Чому на Росію наклали санкції у Раді Європи? Парламентська асамблея Ради Європи позбавила російську делегацію права голосу у зв’язку з анексією Криму, а Росія у відповідь перестала брати участь у сесіях Асамблеї. У червні 2017 року Москва також вирішила припинити сплачувати свій внесок. Відновити його збираються, коли "ПАРЄ усуне загрозу подальшої дискримінації національних делегацій".

У 2018 році генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена. Натомість глава російського МЗС на це відповів, що Росія сама вийде з Ради Європи, якщо постане питання про її виключення.

У травні 2019 все перевернулось догори дригом, і Ягланд вже говорить про зовсім інше – що існують хороші шанси для вирішення конфлікту з Москвою. Це дозволить уникнути можливого виходу Росії зі складу організації.