Так, його писанину переклали українською мовою і продають у соцмережах за 100 гривень. Про інцидент повідомила міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat.

До теми: Стрілянина в мечетях Нової Зеландії: Брентон Таррант фанатіє від неонацизму та відеоігор

"Книгу", авторства Тарранта начебто продають у Telegram-каналі праворадикального угруповання. Мовиться про молодіжне крило організації "Карпатська Січ".

Це огидно, але у нас є тільки можливість контролювати те, що відбувається в межах нашої юрисдикції. Я не вагаючись поділюся думкою Нової Зеландії з Україною. Я без вагань попросила МЗС встановити такого роду контакти,
– наголосила прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерна.

Й справді у Telegram-каналі "Карпатська Січ" є повідомлення, датоване 14 серпня. У ньому – заклик купувати "книгу героя національного спротиву". Так в угрупованні називають підозрюваного у масових вбивствах Брентона Тарранта.

допис Telegram Таррант книга маніфест Україна
Допис у Telegram-каналі "Карпатська Січ"

"Він спільно з однодумцями здійснив відчайдушну атаку на чужинців в Новій Зеландії в їхньому ж храмі, результатом якої стало вбивство багатьох десятків непроханих прибульців. Його вчинок розбудив свідомих білих людей у багатьох країнах…" – йдеться у дописі.

книга Таррант теракт Нова Зеландія
Так виглядає український екземпляр "маніфесту" Тарранта, який продають у мережі за 100 гривень

Посол Нової Зеландії Мері Терстон 23 серпня звернулася до МЗС України з проханням вжити заходів та попередити розповсюдження тексту "маніфесту" Тарранта.

Важливо! Цей текст заборонений на території Нової Зеландії. За його розповсюдження передбачено до 14 років в’язниці або штраф у розмірі 10 тисяч доларів.

Українська сторона із занепокоєнням сприймає появу інформації про розповсюдженню в Україні подібних матеріалів. Переконані, в українському суспільстві не повинно бути місця расизму, неонацизму та релігійній ненависті,
– відповіли на звернення Нової Зеландії в МЗС.

Там додали: за справу вже взялися у МВС та СБУ. Спецслужба та поліція має розібратися, чи справді в Україні розповсюджують друкований переклад "маніфесту".

Що відомо про теракт у мечетях Нової Зеландії?

Напад на дві мечеті у Новій Зеландії трапився в місті Крайстчерч і його передмісті Лінвуді 15 березня. В результаті атаки 51 людина загинула, понад 40 були поранені. Поліція затримала чотирьох осіб, в тому числі Брентона Таррант, що транслював бійню в інтернеті. Пізніше один із затриманих був визнаний невинним.

Таррант розповідав, що на злочин його надихнули теракти в Європі, в першу чергу, в шведському Стокгольмі, де в квітні 2017-го уродженець Узбекистану Рахмат Акилов в'їхав у натовп пішоходів на вантажівці і вбив п'ятьох. Австралієць додав, що його атака – це "відплата загарбникам за сотні тисяч загиблих від їх рук в Європі за всю історію". Наразі слідство триває, а ймовірний терорист своєї провини не визнає.