Про це в інтерв'ю Onet.pl. розповіла віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також: Знищити Україну, – Климпуш-Цинцадзе назвала головну мету Росії

Вона зазначила, що Росія кілька років тому побічно внесла свій вклад у міграційну кризу в ЄС, використовуючи кібератаки та політику дезінформації.

Росія дуже активна в багатьох європейських столицях. Я маю на увазі кампанії з дезінформації, маніпуляції, пропаганду, а також ділову активність науково-дослідних центрів або фінансування західних політичних партій. (...) Звідки виникла проблема міграції в Європі? Сліди ведуть до Росії, яка хоче дестабілізувати регіон. Не будемо обманювати самих себе, що насправді все не так,
зауважила політик.

На її думку, санкції проти Росії діють, адже без них РФ була б значно сильнішою і мала б ширше поле для маневру в плані кібератак на різні країни.

"Якщо ми не хочемо повторення минулого, у нас над головою повинна загорітися сигнальна лампочка, бо Росія розмовляє мовою сили. І коли Європа перестане звертати на це увагу, то ми всі піддамося величезній небезпеці", застерегла Климпуш-Цинцадзе.