Про це в інтерв'ю сайту "24" розповів президент наукової організації Віталій Цимбалюк.

Читайте також: Як лікарі наживаються на дефіциті ліків ціною здоров'я пацієнтів

За словами академіка, для повноцінного функціонування НАМН щорічно необхідно мінімум 5 мільярдів гривень. Сюди входять заробітна плата, комунальні послуги, матеріально-технічна база, медикаменти та все необхідне для лікування пацієнтів, поянив Цимбалюк.

Для порівняння – у 2016 році Академія отримала всього четверту частину від цієї суми.

Цей рік ми доживаємо таким чином, що більша частина лікарів працює на півставки, є частина лікарів, які працюють на 0,25 ставки. Цього недостатньо, аби їх утримувати,
– поскаржився очільник НАМН.

У зв'язку із цим дехто обурюється надбавками, які отримують члени наукової організації, а саме академіки, розмір довічної стипендії яких становить 4 тисячі гривень, а також члени-кореспонденти, які відповідно отримують 3 тисячі.

"Це (академічна стипендія – "24" ) не такі вже великі кошти. Але коли є дефіцит грошей, всім чомусь здається, що через кошти, які виділяються 80-річному академіку, держава дуже багато втрачає! При цьому ніхто не враховує, що ця людина весь свій вік віддавала державі", – зауважує Цимбалюк.

Детальніше про стан медичної науки в Україні та роботу академіків читайте в інтерв'ю: Президент Академії меднаук України: Хочете розвивати медицину – вкладайте гроші