Крім того, розширять площі під посіви під ярові зернові і зернобобові - майже на 30%. А от гречки посіють трохи менше - 300 тис. га.

“Суттєвого збільшення посівних площ чекати не потрібно. Тим більше, що гречка в нас ще є з минулого року, яка не продалася. Тому збільшення посівів саме під цією культурою чекати не варто”, - сказала керівник аналітичного департаменту консалтингової агенції “ААА” Марія Колесник.

Найбільше кукурудза займе й у структурі експорту. Як прогнозують експерти, обсяги поставок цієї культури зростуть на 30%. А в прогнозованому 46-мільйонному врожаї кукурудза становитиме понад 25 млн тонн, вважають експерти.

Проте інші культури такою зростаючою рентабельністю похвалитися не можуть. Адже аграрії навіть не пересіють усі заплановані 4 млн га постраждалих озимих.

“У сільгоспвиробників просто не вистачить коштів, щоб пересіяти всі ці значні площі. Вони зможуть пересіяти близько 2,5-3 млн га. Навіть з урахуванням того, що будуть брати кредити в банках. А відсоткові ставки в банках зараз близько 20-24% в гривні. Відповідно, такі відсоткові ставки можна буде виплачувати тільки тоді, коли сільгосппідприємство орієнтується на високорентабельні культури”, - сказав експерт Українського клубу аграрного бізнесу Роман Сластьон.

Якщо рекордний минулорічний урожай Україні не перевершити, то експорт - цілком можливо. За прогнозами Мінагрополітики, наступного сезону експорт зернових культур буде становити близько 20 мільйонів тонн. І їх в уряді обіцяють не обмежувати. До того ж, ще залишаться значні перехідні залишки з минулого сезону.

Адже, на сьогодні, Україна проекспортувала тільки 14 млн 600 тис. тонн зерна. Хоча на початку сезону планували аж до 26 млн тонн.