Про це він написав у своєму Twitter.

Читайте також: Туреччина передала США докази про вбивство журналіста в консульстві Саудівської Аравії

Раніше 24 Канал повідомляв, що у турецькому місті Ізмір відбулося судове засідання, після якого було звільнено американського пастора Ендрю Брансона.

Сьогоднішнє рішення суду про звільнення американського пастора Ендрю Брансон показало, що Туреччина є демократичною правовою державою, це є показником неупередженості та незалежності судової системи Туреччини,
– написав Алтун в своєму Twitter.

Він додав, що "протягом деякого часу незалежна судова система Туреччини перебувала під тиском американської адміністрації, а сама країна потрапила під різноманітні санкції".

Алтун зазначив, що президент Реджеп Ердоган наголосив, що Туреччина не буде підкорятися загрозам, незалежній судовій системі країни не потрібна опіка, її рішення мають поважати.

"Ми хочемо нагадати президенту США Дональду Трампу ще раз, що Туреччина є демократичною правовою державою, і турецькі суди незалежні. Ніяке фізична або юридична особа або влади іншої країни не можуть давати вказівки чи інструкції турецьким судам і суддям щодо виконання їх повноважень", – підкреслив він.

Фахреттін Алтун наголосив, що США жодним чином не вплинули на хід розгляду справи Брансон.

Раніше Трамп написав у своєму Twitter, що Вашингтон "ретельно працює над справою Брансон".

Нагадаємо, що через переслідування американського паспорта президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп спершу пригрозив санкціями Туреччині, якщо та не звільнить Брансона.

Згодом, 10 серпня, у своєму Twitter лідер США повідомив, що прийняв рішення вдвічі підвищити тарифи на турецькі сталь та алюміній через погіршення відносин з Анкарою.

У відповідь 15 серпня Туреччина оголосила про підняття мит на товари з США. Під удар потрапили американські легкові автомобілі, алкоголь та тютюн.

Наступним кроком адміністрації Дональда Трампа було відхилення спроби Туреччини обміняти звільнення американського пастора Ендрю Брансона на послаблення великих штрафів для великого турецького банку Halkbank.

Чому ув'язнили Ендрю Брансона?Американський пастор перебував у турецькій в'язниці із жовтня 2016 року. До того чоловік працював у Туреччині 20 років. Його затримали у зв'язку із підозрою в тероризмі та шпигунстві. Турецька влада звинуватила пастора у пособництві організаціям, які нібито організували невдалий військовий переворот в Анкарі у липні 2016 року. Сам пастор усі звинувачення відкидає. 25 липня 2018 року його перевели під домашній арешт.