Недорога Туреччина

Сезоном відпочинку "літо-2016", оператори, як вони запевняють, задоволені. Українці "не лінувалися" подорожувати за кордон. Перше місце традиційно посіла Туреччина – адже за рахунок того, що напливу там російських туристів понад півроку не було, туристичний бізнес у цій країні пішов на спад і ціни знизилися, відзначила в коментарі сайту "24" менеджер з туризму туристичної компанії "ПАН Терра" Анна Третяк.

Нагадаємо, Росія призупинила польоти до Туреччини після того, як в листопаді турецькі військові збили російський літак Су-24. А в кінці червня президент Росії Володимир Путін у телефонній розмові з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом заявив про необхідність відновлення співпраці з Туреччиною. Відтак згодом росіянам таки дозволили знову літати в Туреччину.

Однак, за словами Третяк, сезон в Туреччині було зірвано, адже акцент там зазвичай на весняні та літні місяці – період, коли росіянам на відпочинок у Туреччині оголосили табу.

Аби протриматися, вони передивилися свою цінову політику на літній сезон. Відповідно, українські туристи змогли добре відпочити, незважаючи навіть на курс і все інше. Тому попит був достатньо великий,
– зазначила Третяк.

Те, що тури в цю країну були дешевими, погоджується власник туристичної компанії "Elang Tour" Юрій Кругленя. За його словами, на початку літа в Туреччину літали навіть за 500 доларів на двох, в пік сезону ціни були вищими – 700-800 доларів на двох. П’ятизіркові готелі в сезон коштували близько 1000 доларів. Це вартість повного пакету: переліт, трансфер до готелю, харчування "все включено", страховка й зворотній трансфер.


Курортний сезон в Туреччині уже завершується

Однак в момент терактів попит на відпочинок у цій країні дещо зменшився, коментує Кругленя. Багато туристів перебронювали путівки на Єгипет. Проте буквально за тиждень-півтора паніка минула і через спад цін туди поїхали ще більшим потоком. Ті ж, хто не встиг відпочити в Туреччині цього року, летять туди зараз. Бо оксамитовий сезон у цій країні вже добігає кінця – нині замовити тур можна за 400-500 доларів на двох на тиждень.

Спекотний Єгипет

Ця країна відкрита для туристів цілий рік. І якщо в Туреччині сезон вже завершується, то в Єгипті – лише розпочинається. Бо якщо влітку температура в "країні пірамід" прогрівається навіть до +55 градусів за Цельсієм, то восени якраз йде на спад до оптимальної позначки для комфортного відпочинку.

Влітку – в п’ятизірковий готелі (ми їх називаємо "народні п'ятірки") на двох було по 600-800 доларів. Зараз ціни в Єгипті піднялися, оскільки в Туреччині стає більш прохолодно. Найближчі дати можуть бути навіть дорожчими, ніж бронювати за два тижні наперед. Зараз на відпочинок у Єгипті є попит, тому гарячих путівок в цьому напрямку наразі дуже мало,
– відзначила Третяк.

І додала: гарячі путівки – поняття непередбачуване. Наприклад, рейс незавантажений – гарячі путівки з’явилися. Якщо цього немає – гарячих пропозицій не буде. Якщо попит на тури високий – таких гарячих пропозицій також не буде. У такому випадку вигідніше бронювати за декілька тижнів, однак завжди краще дивитися по ситуації. Тим паче, пояснює Третяк, скоро – осінні канікули в школах, саме в цей період українці активно їдуть на відпочинок в Єгипет, тому ціни в цьому напрямку не зменшуватимуться. Приміром, зараз на двох на 7 днів 5-зірковий готель коштує 800-1000 доларів.

Дорогі Кіпр та Греція

Оскільки росіянам у період, коли ним заборонили літати в Туреччину, треба було десь відпочивати – вони, за словами Третяк, заповнили бюджетні готелі Кіпру та Греції. Відтак, залишилися або дуже дорогі варіанти або дуже дешеві. До того ж, окрім країн СНГ, відпочивати на Кіпрі та в Греції люблять європейці з властивим їм бронюванням турів заздалегідь. Тому серед українців запитів у ці країни було небагато.

Відпочинок по-українськи

Якщо говорити про внутрішній туризм, то на першому місці тут Західна Україна. Як відзначила Третяк, найбільше українці люблять Карпати. Щоб і гори були, й басейн, і сауна, й походи. Відвідують також санаторії. За її словами, відпочинок в українських Карпатах одному цілий тиждень, включаючи триразове харчування "шведський стіл", вартуватиме 4 тисячі гривень. А бюджетний варіант – в середньому 100-200 грн на добу, однак це виключно вартість номеру готелю.


Найкращий відпочинок для тих, хто не хоче їхати за кордон – українські Карпати

Влітку, звісно, популярною була Одеса, зокрема Затока. Однак, якщо порівнювати вартість та рівень сервісу відпочинку на морі та за кордоном, відзначають туроператори, краще дочекатися гарячої путівки й полетіти майже за таку ж ціну, наприклад в Туреччину. Бо цього літа ціни на "морський" відпочинок на півдні України кусалися добряче. Наприклад, вартість проживання в Одесі на базі відпочинку за двомісний номер за добу складала 350-550 грн. Економ-варіант в санаторії – 130-180 гривень за одну особу, якщо в готелі з хорошими умовами – 400-600 гривень на добу за двомісний номер, плюс окремо витрати на харчування та розваги.

Олег Тимофтей, менеджер з туризму туристичної компанії "Світлофор" в коментарі сайту "24" відзначив: зараз замовляють також екскурсійні тури в Одесу. Бюджетний варіант на три ночі, включаючи подорож залізницею та готель коштуватимуть від 1000 гривень. Якщо умови проживання кращі – одна ніч на дві особи "винесе" близько 700 гривень. Не менш популярні екскурсійні тури в Львів. На три дні відвідати місто Лева одній особі коштуватиме 800-900 гривень. Це дві ночі проживання у Львові, у вартість входять сніданки й три екскурсії.

Далека екзотика

Туроператори стверджують: серед українців наразі спостерігається тенденція до бронювання екзотики. Починаючи від Шрі-Ланки, Індії, Тайланду, Домінікани й завершуючи Кенією, напрямком який буквально нещодавно з’явився. Його популярність оцінювати рано, бо українськими туристами поки що ця держава на сході Африки, скажімо, ще не облюбована. Так, у минулому році новою екзотичною країною для українських відпочивальників став Занзібар. І досі цей напрямок популярний. Однак, як і вся екзотика – не дешевий, близько 1500-1600 доларів на двох у тризірковому готелі.

Зараз виходить, що поїхати скажімо в Єгипет і на Шрі-Ланку по ціні виходить майже однаково. Хоча екзотика трохи дорожче, але це зовсім інший рівень відпочинку,
– уточнює Кругленя.

За його словами, Мальдіви зараз коштують 900 доларів на людину. Для цього напрямку – це хороші ціни. Шрі-Ланка майже все літо коштувала 1 100 доларів на двох – мінімальна ціна за три зірки. На початку літа буквально на декілька днів ціна на Шрі-Ланку знижувалася до 800 доларів.

Зимовий відпочинок

Зараз на туристичному ринку – перехідний період. Літній сезон закінчився, а осінній лише розпочинається. З вересня відкрилося раннє бронювання відпочинку на новорічні свята. Реклама гірськолижного відпочинку працює на повну. У туристичних агентствах пояснюють: зимовий відпочинок варто планувати заздалегідь. Адже ближче до свят ціни на тури лише зростатимуть.

Гірськолижним відпочинком економ-варіанту може бути Польща, Болгарія, Словаччина, зазначає менеджер з туризму туристичної компанії "ПАН Терра" Анна Третяк. До того ж, у ці країни можна їхати наземним транспортом, а якщо зібрати велику компанію – можна орендувати, приміром, котедж у Польщі за 150-200 євро на всіх або 200 євро на одну людину на 7 ночей, плюс харчування та проживання. В Болгарію (економ-варіант) на автобусі можна з'їздити за 130 євро на людину. Це на 6 днів. У ціну входить: проживання, проїзд автобусом, сніданки, тризірковий готель, трансфер.

Якщо обирати "стару Європу" – популярним гірськолижним напрямком є Андорра, де можна і на лижах покататися, і заодно Барселону відвідати. Вартість відпочинку в цьому князівстві в грудні місяці – переліт, трансфер, сніданок-вечеря – обійдеться в 350 євро на одну людину. В листопаді коштуватиме дешевше. До слова, якщо в Болгарії гірськолижний сезон розпочинається з січня, то в Андоррі стартує вже в грудні.


У гірських масивах Андорри є дитячі зони катання та підйомники

Матиме попит взимку також Фінляндія, запевняють туроператори. Такий відпочинок – для тих, хто не лише хоче покататися на лижах, але й відчути справжню казку з дітьми й побувати у резиденції Санта-Клауса. Словом, хто за чим їде – хтось зимою хоче екзотики й летить на тепле узбережжя моря чи океану, любителі ж адреналіну – на засніжені неймовірної краси вершини гір. У будь-якому разі обирати варто до бюджету гаманця й аби хоч якось зекономити – планувати зимовий відпочинок зазделегідь.

Читайте також: Міні-столиці України: історично-туристична мандрівка