Я б не називав те, що відбулось в “Батьківщині” – розколом. Це скоріше “розлучення”. У 2012 був так би мовити шлюб, тоді Яценюк погодився на політичний експеримент – об’єднання “Батьківщини” і з “Фронту змін”. Він мав певний результат на парламентських виборах, - переконаний політолог.
Читайте також: Турчинов і Яценюк вийшли з "Батьківщини"
При цьому він додав, що ще під час Майдану та після революції протиріччя між партіями почали посилюватись. Турчинов і Яценюк покинули Батьківщину не так, через те, що партія втратила рейтинг, як тому, що за останній період вони зблизились з Президентом.
За словами політолога, перейменування "Солідарності" відбулось для того, щоб зафіксувати хто реальний лідер партії. І щоб люди відразу розуміли, за кого вони голосують.
Читатйте також: "Солідарність" перейменують у "Блок Петра Порошенка"
Серед фаворитів парламентських виборів буде в першу чергу партія самого Петра Порошенка, традиційно "Батьківщина", ну і сенсацією буде, це вже очевидно, проект Олега Ляшка.,- переконаний Фасенко.
При чому, вважає політолог, голосування за партію Ляшка, нагадує голосування за “Свободу” у 2012році, як за найбільш радикальну силу. Непогані шанси, за словами Фасенка, пройти до нового парламенту у партії Гриценка, партії Тігіпка та УДАРу (якщо вони підуть на вибори окремо) і є шанси на подолання виборчого бар’єру у “Свободи”.
Політолог також прокоментував 3-сторонні переговори у Мінську.
Такі переговори вести потрібно, щоб агресія Росії не посилювалась і не переросла у пряме вторгнення РФ. Тому треба через переговорний процес мінімізувати цей ризик. Окрім того, дуже важливо, що партнери Путіна у Митному союзі? лідери Казахстану і Білорусі, готові співпрацювати з Україною. Тому мінімальний результат від цих переговорів безперечно є, - наголосив експерт.