Через цю ситуацію у СІЗО навідався регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Результати візиту та подробиці бунту повідомила на своїй сторінці у фейсбуці омбудсменка Людмила Денісова.

До теми У двох працівників пенітенціарних установ виявили коронавірус

Що сталося у Чернівецькому СІЗО

Ув’язнені виказували обурення, заклики до непокори та барикадувалися, коли дізналися про хворого на COVID-19 арештанта. У зв’язку з цим, 25 квітня о 6 годині ранку керівник установи оголосив збір особового складу по тривозі, повідомляє Денісова. О 8 годині, під час зміни чергування, ув’язненні з 3-х камер чинили персоналу перешкоди та опір під час проведення перевірки.

До сімох ув'язнених застосували фізичну силу, а до одного з них – закували у кайданки. На знак протесту троє ув’язнених завдали собі тілесних ушкоджень, порізавши передпліччя.

Один із в’язнів мав венозну кровотечу. Для надання йому допомоги викликали швидку, а самого в’язня вивезли за межі СІЗО.

Що казали в Чернівецькому СІЗО

  • Чоловіка з коронавірусом перевили до установи з ізолятора тимчасового тримання 23 квітня, повідомила пресслужба Чернівецького слідчого ізолятора на своїй сторінці у фейсбуці. Уже через день, в ніч на 25 квітня, деякі ув’язнені зачинилися в камерах і перешкоджали персоналу виконувати свої обов’язки. Троє з чоловіків завдали собі ушкоджень кінцівок. Їм надали необхідну медичну допомогу.
  • У СІЗО зазначали, що чоловіка із коронавірусом помістили до камери із дотриманням всіх необхідних карантинних вимог та окремо від інших ув’язнених та засуджених. Персонал, який здійснює нагляд, забезпечений засобами індивідуального захисту та дезінфекції.
  • Водночас, що важливо зазначити, двоє інспекторів установи того ж дня звернулись із проханням надати їм відпустку.
  • Після повідомлення про подію керівництво Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції виїхало на місце подій. У Департаменті створили штаб реагування на ускладнення оперативної обстановки.