Евакуація цивільних з Донбасу

Волонтер наголосила, що вони не допомагали владі евакуювати цивільних, вони скоріше ініціювали евакуацію та дали можливість владі долучитися до цього.

Починали евакуацію з водяного, і тільки потім перейшли до Дебальцевого. Там ситуація близька до гуманітарної катастрофи. КМДА виділяла нам по чотири автобуси на рейс, а рейс тривав 3-5 днів. Враховуючи, що ситуація в місті погіршувалась щогодини, працювати треба було надзвичайно швидко,
— розповідає експерт.

Волонтери просили зелений коридор, і нам пішли на зустріч. Бо вогонь посилювався з кожним днем. У людей був вибір, на який автобус сісти6 чи в ДНР, чи в Україну.

Там, за її словами, є дуже багато людей, які голодують. Там величезні черги за хлібом, медикаментами, водою.

Також волонтер наголосила на тому, що у місті залишилося багато хронічно хворих людей. Наразі вже гуманітарний коридор закритий і немає можливості навіть поховати там людей.

Волонтерські ініціативи

За словами активістки, наразі волонтери просять організувати ще один коридор, аби вивезти тих, хто залишився.

Ми залишили свої прохання в україно-російському координаційному центрі, в ОБСЄ. Ми будемо звертатися до уряду: як до українського, так і до ДНРівського. Нам потрібно ще два дні зеленого коридору,
— наголосила Макарова.

Також волонтер акцентувала увагу на тому, що держава запізнюється навіть з тими діями, які вони роблять.

Перспективи евакуйованих

Психологи у містах, куди вивозять біженців, працюють.

Одразу, за словами волонтерки, їх зустрічали досить насторожено, але потім люди розповідали один одному про те, що вони не кидають людей, і довіри до них стало набагато більше.

Також Макарова наголосила, що багато місцевих жителів бояться їхати з військовими, а до волонтерів довіри більше.