Пряма трансляція на
Останні випуски

У Дніпрі набирає обертів скандал із корумпованими депутатами Хмельниковим та Мішаловим

- Читать новость на русском

У Дніпрі розгорівся скандал довкола одіозного екс-секретаря Дніпровської міськради В'ячеслава Мішалова та діючого голови бюджетної комісії Артема Хмельникова. За численні звинувачення у корупції цих двох депутатів, партія "Самопоміч", за списками якої обидва отримали мандати, виключила зі своїх лав. Попри це, складати повноваження у міськраді ці двоє відмовились.

Відтак громадськість самостійно ініціювала процедуру відклику. За законом, для цього потрібно зібрати підписи незадоволених виборців, які має перевірити міська виборча комісія.

Сам термін, передбачений законом на перевірку, сплинув. Єдине, що встигла зробити комісія – відкрити засідання. А все через два позови, які Мішалов та Хмельников подали влітку. Вони заявили, що в травні збори провели.

Це таємне зібрання, про яке ніхто й не чув, Хмельников і Мішалов нібито сприйняли, як зазіхання на свої права і подались до суду.

На фото: Артем Хмельников

Розгляд позовів розподілили на одного суддю – Олександра Воздвиженського. Саме його рішення заблокували роботу ТВК стосовно Хмельникова й Мішалова.

Не може не дивувати, що саме ця справа стала останньою для Воздвиженського, перед тим, як завершився термін його повноважень. На прийняті рішення комісія подала апеляцію.

Читайте також: Питання Криму включили у законопроект щодо реінтеграції Донбасу

На фото: В'ячеслав Мішалов

Ось ухвали про закриття однієї справи та повернення позову по другій. Власне, вони скасовують і запобіжні заходи, які блокували роботу ТВК.

Але офіційно комісії про це ніхто не повідомив. Окрім загальної абсурдності ситуації, суддя ще й порушив процедуру.

Він забороняє виборчій комісії, але не залучає її до розгляду справи. Тобто вона навіть й не знала, що до неї прийнято певне рішення,
– пркоментував ситуацію юрист Василь Підлужний.

ТВК зможе взятись за свою роботу після з'ясування усіх юридичних моментів. Втім, у законі про вибори такі випадки не прописані, що може спровокувати нові позови, які й надалі затягуватимуть справу.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі