Відповідний висновок Мінеконорозвитку підписав перший віце-прем'єр Степан Кубів, інформує прес-служба відомства.

Читайте також: Скільки втрачає Україна через мораторій на продаж землі: приголомшливі цифри

У Міністерстві нагадують, що згідно зі статтею 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, а право приватної власності, зокрема на земельні ділянки, є непорушним.

Ще травні 2018 року Європейський суд з прав людини визнав таким, що порушує права людини, постійне продовження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

За оцінками Світового банку, коли в Україні запрацює ринок землі, це створить можливості для зростання ВВП щороку на додаткових 0,6-1,6%, сприятиме розвитку сільськогосподарського сектору і щороку дозволить залучати приблизно 1,5 мільярда доларів додаткових інвестицій.

За підрахунками Мінекономрозвитку, відсутність ринку землі в Україні погіршує добробут майже 7 мільйонів українців, які на сьогодні є власниками земельних паїв. За оренду ділянок, вони отримують у 5 разів меншу плату у порівнянні з власниками паїв у сусідніх країнах.

Читайте також: Мораторій, зубожіння і популізм: 5 міфів про ринок землі

Наприклад, у Польщі чи Болгарії оренда гектара землі на рік коштує приблизно 250 доларів, натомість в Україні ця сума коливається в межах 50 доларів США.

У Мінекономрозвитку наводять ще кілька переконливих аргументів, чому Порошенкові слід накласти вето на продовження мораторію на продаж землі в Україні.

Нагадаємо, 20 грудня 2018-го Верховна Рада проголосувала за продовження заборони на продаж землі в Україні до 2020 року.

Одразу після цього голосування у Раді була зареєстрована постанова про скасування результатів голосування, оскільки воно відбувалось з кнопкодавством.

Цю постанову разом зі ще двома про скасування мораторію нардепи спромоглись розглянути лише 17-го січня, проте жодна із них не набрала необхідної кількості голосів.

Таким чином зникли юридичні обмеження, аби спікер та президент змогли підписати закон про продовження мораторію.

Мораторій на продаж землі в Україні фактично не діяв з 1 по 17 січня. Попередній мораторій, за який нардепи проголосували у грудні 2017-го, діяв до 1 січня 2019-го.

Що зараз із ринком землі в Україні?Продовження мораторію на продаж земель сільськогосопдарського призначення в Україні передбачає, що власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися ними, а єдиним способом передачі землі в користування іншим особам є договір оренди.

Читайте також: