"Це рибі кінець, ландшафтам кінець, туристичній привабливості кінець. Тобто це 500 таких точок, які були мальовничими в Карпатах, стануть ніякими", - вважає активіст Національного екологічного центру Ігор Сіренко.

Через зведення ГЕС, крім агросектору, можуть постраждати й інші галузі економіки. Знищивши водний спорт у Карпатах, Україна підірве туристичну привабливість регіону. Екологи не проти альтернативної енергетики. Але "за" цивілізовану її організацію. Малі ГЕС не вирішать проблеми енергозалежності, однак можуть призвести до катастрофи. Та ще й за державний кошт.

"Ми думаємо, що оскільки енергії там буде небагато, порівняно небагато, що ці хитрі підприємці будуть просто перекачувати енергію загальну з мережі через свою підстанцію, потім знову її здавати в мережу загальну", - каже голова Національного екологічного центру Ярослав Мовчан.

У Міністерстві енергетики й вугільної промисловості переконують: відповідальність несуть лише за великі ГЕС, а от альтернативна енергетика не в їхній парафії.

"На сьогоднішній день міністерство не здійснює ні координації, не є ні замовником будівництва об’єктів малої гідрогенерації. Це офіційна інформація", - каже заступник начальника управління стратегічної політики та інвестицій Віталій Коваленко.

"Якщо там є якась небезпека для риби, для навколишнього середовища, ми звісно будемо проти цього будівництва" , - запевняє міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський.

Акції протесту проти будівництва ГЕС у Карпатах одночасно пройшли ще у п’яти містах України. Однак у Міністерстві екології проекти 550 таких об’єктів ще в очі ще не бачили. Екологічні й туристичні ж організації тим часом вимагають накласти мораторій на зведення малих станцій, і вже передали відповідне звернення урядовцям.