Раніше 24 канал повідомляв про те, що українського журналіста Олександра Гороховського затримала поліція Казахстану. Гороховський не обмежений по пересуванню країною, але додому виїхати не може. Правоохороні служби вилучили у нього міграційну картку, а замість неї залишили ксерокопію. В коментарі 24 каналу журналіст розповів, що ціль його поїздки була приватною та, що він приїхав у волонтерську школу журналістики.

Читайте також: Луценко підтвердив, що ГПУ прослуховувало телефон журналістки Бердинських

Під час судового засідання Гороховський підтвердив свої слова та зазначив, що приїхав до Казахстану для обміну досвідом на запрошення журналістів газети "Уральская неделя".

Він додав, що його поїздка мала приватний характер, не передбачала фінансової винагороди, а сама зустріч проходила у форматі вільного спілкування.

Термін "семінар", за його словами, почали використовувати представники казаської поліції.

До речі, цікаві свідчення на суді дав Талгат Катауов, якого правоохоронці Казахстану називають людиною, яка донесла на українського журналіста. Він начебто подзвонив до поліції та сказав, що в одному з уральських готелів "проходить семінар по Україні".

Усе це Катауов заперечив та зазначив, що нічого не знав ані про журналіста, ані про його діяльність в Казахстані. Про те, що його ім'я фігурує в адміністративній справі, Катауов дізнався від знайомих, які повідомили йому цю інформацію по WhatsApp.

Організатор "Школи журналістики" в Уральську, який запросив Гороховського на захід, Лукпан Ахмедьяров, розповів, що "Школа журналістики" в Уральську проходить вже другий рік поспіль на безоплатній основі. Він також попросив суд пришвидшити розгляд справи, оскільки Гороховскому вже довелося перенести дату перельоту і перебронювати квиток.

Читайте також: Під час штурму Генпрокуратури вдарили журналістку

Сторона звинувачення, своєю чергою, попросила надати їй час, щоб уточнити свою позицію у цій справі. Суд перенесли на 18 годин за часом Астани.

Додамо, що адміністративний протокол на українського журналіста склали через те, що він не має дозволу на здійснення трудової діяльності в Казахстані.

Йому інкримінували порушення частини адміністративного кодексу, а саме – регулюючої вимоги, яка пред'являється для в'їзду іноземців, які мають намір здійснювати трудову діяльність в Казахстані. Подібне порушення передбачає штраф в розмірі понад 60 тисяч тенге (біля 5 тисяч гривень), адміністративний арешт на термін до 10 діб або видворення за межі країни.