Про це розповіли в The Daily Mail.

Про тварин рідкісного забарвлення вперше повідомили місцеві жителі, які і звернулись до місцевих захисників природи. Відзняте зоозахисниками відео стало третім свідченням існування білих жирафів в природі. Так, в березні 2016 року білого жирафа помітили в тому ж кенійському заповіднику в Гарісса, за два місяці до того в Танзанії в національному парку Тарангіре також бачили молоду самку жирафа.

За оцінками фахівців, в дикій природі мешкають близько 8500 особин підвиду сітчастий жираф. Вони живуть в Сомалі, Ефіопії, Південній і Північній Кенії.

Так званий білий жираф вкрай рідко зустрічається в природі. На думку дослідників, цей жираф не є альбіносом, але у нього може бути лейкізм – мутація, в результаті якої пігментні клітини відсутні в організмі тварини. Як правило, при цій мутації пігментні клітини не розвиваються або на всій поверхні зовнішнього покриву тварини, або на окремих ділянках тіла.

Читайте також: Фотограф зробив знімок рідкісного "блідого" тигра з близької відстані

Відмінність лейкізму від альбінізму полягає в тому, що в разі останнього в шкірі скорочується виробництво меланіну – природного темного пігменту, хоча меланоцити, клітини, що виробляють цей пігмент, присутні.

За словами зоологів, великій небезпеці жирафи піддаються в районах, де йдуть бойові дії: на півночі Кенії, в Сомалі, Ефіопії та Південному Судані. Жирафи гинуть, в тому числі, тому, що не бояться людей, які користуються довірливістю тварин і вбивають їх. У той же час в Південній Африці популяція жирафів продовжує зростати.