За інформацією пресслужби ДСНС, під час радіаційної розвідки, яку проводили у мобільному рятувальному центрі швидкого реагування, а саме у частині спеціальних робіт з радіаційного, хімічного та біологічного захисту, фахівці підтвердили наявність перевищення рівня радіаційного випромінювання всередині окремого приміщення будівлі лабораторії.

Важливо! Рада прийняла законопроєкт про захист українців від радіації

Крім того, у ДСНС запевнили, що перевищення рівня радіаційного випромінювання ззовні будівлі немає. Також немає загрози життю персоналу лабораторії та навколишньому середовищу.

У Києві в лабораторії ДСНС зафіксували високий рівень радіації / фото з місця події

29 жовтня це питання мали обговорити на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На нього запросили й представників державної корпорації "Радон". Останні повинні зайнятися подальшою утилізацією забруднених фрагментів будівлі. Інцидент перебуває на контролі ДСНС.

Про те, що радіаційний фон надворі перебуває у межах норми, підтвердив у своєму фейсбук засновник ресурсу dtp.kiev.ua Влад Антонов. За його словами, радіаційний фон тут становить 0,15 – 0,20 мікрозівертів, і це відповідає гігієнічним нормам в Україні. Він додав, що такий самий рівень радіації можна спостерігати на кухні або у дворі кожного.

Антонов підкреслив, що на місце прибули патрульні, співробітники ДСНС, "швидка" та дозиметристи. Також він закликав киян не панікувати, оскільки "жодна загрозу населенню ця надзвичайна подія не несе".

Заспокоювати киян взявся також голова Державної інспекції ядерного регулювання Григорій Плачков. На своїй фейсбук-сторінці чоловік уточнив: підвищення радіаційного фону не пов’язане експлуатацією дослідницького ядерного реактора НАН України. Він також додав, що для евакуації населення немає жодних передумов.

Окрім того, Плачков додав, що підвищення радіаційного фону у ДСНС помітили, коли вимірювали смог. Зафіксоване воно лише у одній кімнаті лабораторії, наразі фахівці розбираються, звідки джерела і що вони там роблять.

Увага! Рівень випромінювання в приміщенні, де виявлено джерело, становить 500 – 600 мкЗв/годину, у сусідній з даним приміщенням кімнаті – 100 – 170 мкЗв/годину. Норма – 0,1 мкЗв/год.

радіація Київ
Плачков про перевищення радіаційного фону/ скріншот

Під час обстеження прилеглих територій фахівці виявили ще одне джерело іонізуючого випромінювання. За попередніми даними рівень його випромінювання становить 480 мкЗв/годину.

Отже, на території Центральної геофізичної обсерваторії радіаційний фон місцями перевищено у тисячу разів.

Наразі фахівці вже вилучили джерела випромінювання з-під фундаменту лабораторії. Рятувальники кажуть: жодним витоком радіації це не супроводжувалося. Небезпечні предмети вже утилізували у безпечне місце. Що це за джерела – не уточнюється.

Підвищений рівень радіації у Києві: що відбувається на місці інциденту – відео

Зауважимо, що через вибух на полігоні під Архангельськом, який стався усередині серпня, з’явилась інформація, що радіоактивна хмара пройшла й над територією України, зокрема над Києвом. Згодом у ДСНС запевнили, що панікувати не слід і що радіаційний фон в Україні не змінився.

Цікаво! Радіоактивна хмара накрила Україну після вибуху під Архангельськом: коментар еколога