"Розумна" валіза

Ця валіза ніколи не загубиться – вона буквально ходить по п’ятах за своїм власником. Чемодан наділений Bluetooth-модулем та камерою, завдяки чому він може підключатися до мобільних пристроїв господаря та розпізнавати його.

"Розумна" валіза – творіння компанії NUA Robotics, її прототип розробник представив на недавній виставці споживчої електроніки в Лас-Вегасі.

Наразі валіза перебуває на стадії доопрацювання і в разі успіху випробувань – упродовж року з'явиться на ринку.

Робот-домогосподиня

Фахівці-робототехніки з Boston Dynamics навчили свою людиноподібну машину – ATLAS – користуватися пилососом, тягати швабру, збирати сміття та складати коробки.

Господареві дому залишається лише керувати діями робота. Операторові достатньо за допомогою спеціального інтерфейсу вказати, яку роботу повинен виконати його "залізний помічник". Останній видає свій план пересування: якщо господар підтверджує його – робот виконує завдання.

Космічна квітка

Перший цвіт у космосі: на МКС розквітла айстра-цинія – одна з квіток, висаджених астронавтами наприкінці минулого року. Деякі з них зів’яли через надмірну вологу та брак повітря, однак щонайменше одну квітку вдалося врятувати.

Її фото оприлюднив один з астронавтів, який перебрав на себе обов’язки "садівника".

Контейнери із зів’ялими квітами відправили на Землю для аналізу. Отриманий досвід, сподіваються вчені, дасть їм змогу краще пізнати особливості вирощування різноманітних культур у космосі загалом та на Марсі, зокрема.

Читайте також: "Розумна" лампа від Sony, місяцехід від Audi