Про це у Facebook написав радник глави МВС Антон Геращенко.

Наразі такий Центр управління нарядами міліції (ЦУНАМІ) є лише у Києві, він був створений у 2009 році.

Після впровадження в Києві у 2009-му році цієї системи стало неможливим приховувати якісь повідомлення про які-небудь правопорушення. Всі повідомлення, починаючи від скарги на шум сусідів до повідомлення про вуличне пограбування фіксуються, зберігаються і доступні для аналізу та контролю,
- розповів Геращенко, додавши, що бракує ще технічних можливостей.

“В день ЦУНАМІ приймає і відпрацьовує від 2 до 5 тисяч дзвінків і повідомлень про пригоди та правопорушення. Кожен телефонний дзвінок з будь-якого району Києва надходить в ЦУНАМІ, де оператор відразу ж вбиває в базу даних основний зміст дзвінка: “Що відбувається? Де відбувається? Яка потрібна допомога міліції в конкретному випадку?”, - пояснив радник міністра.

Читайте також: Аваков презентував концепцію першочергових заходів реформування системи МВС [Фото, відео]

Диспетчер системи ЦУНАМІ, він же куратор кожного конкретного райвідділу міліції, контролює час виїзду наряду і забезпечує передачу даних про правопорушення на планшет конкретного патруля міліції. Тобто патруль отримує у формі електронного повідомлення основні дані із дзвінка очевидця і в тому числі його номер, щоб по дорозі до місця пригоди зідзвонитися з ним і з'ясувати деталі ситуації.

Водночас заявник отримує СМС-повідомлення з контактним телефоном старшого міліціонера, який виїхав “розбирати” його проблему, і з реєстраційним номером заяви, який присвоюється до кожного повідомлення про будь-який інцидент.

“На жаль, зважаючи на дорожнечу відсилання смс, вони висилаються тільки в тому разі, якщо оператор кваліфікує подію як серйозне правопорушення”, - констатував Геращенко.

Тепер в рамках реформи МВС, розробленої групою правозахисників під керівництвом Арсена Авакова, в кожній області будуть створені такі автоматизовані центри обробки звернень громадян, які стануть справжньою службою 112, аналогом американської системи 911,
- наголосив радник глави МВС.

За його словами, першою областю після Києва, де буде впроваджуватися система ЦУНАМІ з поліпшеними характеристиками, буде УВС Київської області, очолюване Вадимом Трояном.