Як пояснює видання Bloomberg, у 2024 році спливають президентські повноваження Путіна, а 2021-му відбудуться чергові вибори до Державної Думи. Відтак, радники та помічники Путіна розглядають сценарій зі зниженням числа депутатів Думи, яких обирають за партійними списками, з 50% до 25%. Водночас має збільшитися частка кандидатів, що балотуватимуться в одномандатному окрузі,– до 75%. У 2016 році половину Думи обрали за партійними списками, половину – в одномандатних округах.

Цікаво! Олександр Лукашенко 25 років при владі: чим відомий політик

Попри зниження популярності "Єдиної Росії", такій хід з боку оточення Путіна допоможе їхній партії зберегти контроль над парламентом, оскільки представники "Єдиної Росії" за таких умов підуть на вибори як формально незалежні одномандатники.

Ресурс з посиланням на джерела зазначає, що відповідні зміни наберуть чинності перед парламентськими виборами 2021 року – за три роки до закінчення президентського терміну. У підсумку Путін у статусі лідера "Єдиної Росії" отримає контроль над Держдумою. Це також допоможе йому зберегти владу після 2024 року, бо він стане прем'єр-міністром з розширеними повноваженнями. Натомість повноваження президента буде звужено. Сьогодні головою партії "Єдина Росія" є чинний очільник російського уряду та третій президент РФ Дмитро Медведєв.

Зауважимо, завдяки такій парламентскій реформі Путін може побити рекорд диктатора Йосипа Сталіна, який керував СРСР 29 років – з 21 січня 1924-го по 5 березня 1953 року (якби не смерть він би очолював СРСР ще більше – власне Сталін помер 5 березня 1953 року). До 2024 року Путін керуватиме Росією 25 років, 4 з яких він перебував на посаді прем'єра. Щоправда, хоча з травня 2008-го по травень 2012 року російським президентом був Дмитро Медведєв, однак формально функції очільника держави виконував саме Путін.

Тим часом, на початку червня у Росії Путіну встановили черговий надгробок, а зробили це невідомі активісти у Воронежі. До слова, це вже не перший такий випадок упродовж останніх кількох місяців.