Про питання відновлення контролю на кордоні заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, пише ТАСС.

Важливо: Бойовики готують напад на ними ж окуповані населені пункти, – ООС

Тему контролю за кордоном потрібно спочатку проговорювати з представниками Донбасу – двох самопроголошених республік,
– заявив Пєсков.

Він висловив припущення, що вони, ймовірно, "будуть проти того, щоб міняти суть і сутність Мінських домовленостей".

Пєсков також додав, що оцінити вплив нового глави Офісу Президента Андрія Єрмака на врегулювання ситуації на Донбасі можна буде за його конкретними справами.

Читайте також: Єрмак: Найважливіше сьогодні – припинення війни на Донбасі

Зверніть увагу! У Кремлі відреагували на заяви щодо водопостачання окупованому Криму. Пєсков на слова глави фракції "Слуга народу" Давида Арахамії уточнив: півострів не може бути об’єктом будь-яких "розмінів". Зокрема, заради подачі води на півострів з боку материкової території України.

Що відомо про постачання води у Крим

  • Україна забезпечувала до 85% потреб Криму у прісній воді через 400-кілометровий Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після російської анексії у 2014 році постачання припинили.
  • Криза з водою на півострові почалася влітку 2018 року, адже Крим накрила сильна засуха. Тоді пересохла одна з найбільших річок півострова – Біюк-Карасу. Вже у 2019 році в селі Кизилове поблизу Севастополя повністю висохло озеро.
  • Через нестачу прісної води за роки окупації ґрунти на півострові стали засолені й неродючі.
  • У січні 2020 року представники окупантів у Криму заявили, що стан з водою на півострові катастрофічний – її вистачить на 90 – 100 днів.
  • Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія назвав "допустимим компромісом" відновлення водопостачання до анексованого Криму в обмін на виведення російських військ з Донбасу. В Офісі Президента це назвали лише його особистою думкою.