Про це повідомило сербське видання Novosti.

Читайте також: Загострення на Балканах: у ЄС озвучили рішучі вимоги до Косова

Головними блокувальниками у переговорах Сербії щодо членства у Євросоюзі є країни Балтії і Польща, які виступають проти відкриття нового розділу через проросійську політику Сербії. Зокрема, у липні 2018 року глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявляв, що Литва ще не надала свою думку щодо "розділу 31" і це не дозволяє рухатись далі. А за неофіційною інформацією, Литва пропонувала виставити Сербії умови, які б задовольнили усі сторони переговорів. У перекладі з мови дипломатії це означає "переглянути вже підготовлені документи та переписати їх".

Сербія
У сербському суспільстві настрої щодо інтеграції до ЄС – неоднозначні

Німеччина – одна з країн-лідерів ЄС – не демонструє настільки жорсткої позиції як країни Балтії й Польща, втім також невдоволена, що Сербія не приєднується до рішень і заяв Брюсселя, які стосуються Росії. Адже, нагадаємо, Сербія не приєдналася до жодної з дев'яти заяв, що стосувалися, прямо чи навіть опосередковано, Кремля і були прийняті у першій половині 2018 року. А з 32 документів про гармонізацію взаємин з третіми країнами – Сербія відкинула 18.

Читайте також: Косово створює армію: у Росії заявляють про "бліцкриг" і погрожують серйозними наслідками

До того ж, Сербія неодноразово заявляла, що ніколи не запровадить і не підтримає санкції проти Росії, натомість розвиватиме військову співпрацю з Москвою.

Нагадаємо, 5 грудня у сербській столиці Белграді пройшла багатотисячна хода. Мітингувальники зупинилися перед будівлею чинного президента країни Александара Вучича, вимагаючи його відставки. Люди вважають, що Вучич створює в країні атмосферу страху і залякування. Тим часом Росія вкладає в Балканські країни багато грошей, щоб розхитати ЄС і НАТО. Однак, і Захід сприймає ситуацію на Балканах серйозно.